Presunúť na hlavný obsah

Pozor na to, čo si obliekate do práce: Aj napriek horúcemu počasiu, toto sa do kancelárie nehodí

Móda

V lete je trochu náročnejšie prispôsobiť svoj look teplému počasiu a zároveň aj akémusi kancelárskemu dress codu.

I keď by sa mohlo zdať, že sa nachádzame v dobe, kedy je úplne jedno, čo si na seba dáme, nie je to úplne tak. Určité hranice by mali byť a rešpekt k pracovnému dress codu tiež. Preto by ste mali myslieť na to, že obliecť si tieto veci do práce nemusí byť úplne šťastnou voľbou. 

Crop top

Populárny kus odevu, ktorý už niekoľko sezón boduje v street stylových lookoch. Hodí sa na rande, do baru, na kafíčko... No nie do kancelárie. I keď si cez to oblečiete sako. To sako máte nakoniec na sebe len chvíľu. Sedieť v kancelárii s crop-topom je jednoducho nevhodné. Namiesto toho zvoľte inú alternatívu. I keď len obyčajné tielko. Občas je lepšie zabudnúť na trendy a myslieť na slušnosť.

Mohlo by vás zaujímať: V akých plavkách najradšej vidia naše prsia muži? Tento trend bikín je jednoznačnou odpoveďou

Džínsové šortky

Ďalší kus odevu, ktorý má vo svojom šatníku takmer každá žena. Áno, na prechádzku do parku, na pláž či na nákup sú ideálne počas horúcich letných dní. No na celodenné sedenie v office trochu nepraktické a tiež neestetické. Existuje predsa toľko iných druhov šortiek, ktoré si môžete dať na seba a budete vyzerať lepšie. Inšpiráciu nájdete napríklad v tomto článku: Zabudnite na džínsové šortky: Túto sezónu by ste ich mali nahradiť inými kúskami

Upnutý top

Tak to v žiadnom prípade. A ešte k tomu "naostro". Toto jednoducho do kancelárie nepatrí. A nie, nie je to preto, že by sme boli staromódni, alebo konzervatívni. Len si predstavte, že by ste mali celý deň na očiach kolegyňu, ktorá by si dala na seba takýto top a vy by ste jej museli po celý čas pozerať na bradavky. Príde vám to ok?

Prečítajte si: Na pláž aj na párty: Vyberte si multifunkčné plavky. Takto z nich urobíte súčasť vašich lookov

Mini mini a hlboké výstrihy

Každá chceme byť sexi. Ale mali by sme si zvážiť, či to musí byť za každú cenu. Či naozaj musíme ukazovať svoje prednosti kdekoľvek. Napríklad v kancelárii. Veď predsa sexi môžete byť aj inak, nie týmto lacným spôsobom. Hlboké výstrihy či ultra mini si nechajte na rande alebo letnú párty. Do officu zvoľte radšej niečo rafinovanejšie. 

Všetko naraz

Ako sa zvykne hovoriť, všetkého veľa škodí. A áno, oversize sako či nohavice sú trendy a nikoho neurazia, rovnako tak ich široké tenisky. Navyše, všetko to je pohodlné a menej sa v tom človek počas horúcich dní potí. Ale ani toto nie je úplne vhodný kancelársky look. Ak sa chcete držať stoj čo stoj trendov, voľte menej, resp. teda iba jeden trend a kombinujte ho oveľa jednoduchšie. 

- Najčítanejšie -