Presunúť na hlavný obsah

3 ikonické účesy Rachel Green z Priateľov v modernej verzii: Toto nikdy neomrzí

Krása

Seriálová postava Rachel Green je roky považovaná za módny a beauty vzor. A právom. Dôkazom sú aj účesy, ktoré v seriáli predviedla, a ktoré môžete pokojne nosiť aj dnes. Len trochu v novšej verzii.

Ikonická premena

Tak by sa dala nazvať presne tá, ktorú predviedla Jennifer Aniston v seriáli pred niekoľkými rokmi. Spočiatku vystupovala s nezvýraznými, jemne zvlnenými vlasmi po plecia, ktoré mali prirodzenú farbu. Lenže potom jej kaderník Chris McMillan navrhol, aby podstúpila radikálnejšiu zmenu, a tak vznikol tento účes. A aká bola reakcia hollywoodskej hviezdy na takúto, naozaj výraznú zmenu? „Jej prvá reakcia bola skvelá, veľmi sa jej účes páčil. Bolo to naozaj zábavné strihanie, úplne rozdielne od všetkého, čo bolo v tej dobe.“  prezradil Chris médiám pred rokmi. Vtedy taktiež uviedol, že šlo o komplikovaný styling, nič na štýl „umyjem si hlavu a idem“. Jeho údržba bola náročná a medzi nevyhnutné pomôcky patrila veľká guľatá kefa a stylovacie produkty, vďaka ktorým môžete dosiahnuť požadovaný efekt. Dnes je však tento účes stále populárny, no dostal trochu inú, ľahšiu podobu, ktorá nie je náročná na údržbu. Základom je ofina do boka a prestrihané dĺžky po plecia. Nosiť ho však môžete v strapatej podobe alebo jemne zvlnený. Dostane tak oveľa ležérnejší a mladistvejší šmrnc. 

Neprehliadnite: 4 dôležité veci, ktoré by ste pred spaním mali robiť so svojou pleťou: Je toto vašou rutinou?

Dlhé a ženské

Po radikálnom, kratšom zostrihu sme Jennifer mohli vidieť s krásne dlhou hrivou, vždy vyžehlenou a vpredu postupne zostrihanou. Tento účes je veľmi populárny ešte aj dnes. Dlhé vlasy sú odjakživa považované za znak ženskosti a niektoré sa ich jednoducho odmietajú vzdať. Ak patríte medzi tieto ženy aj vy, máme pre vás dobrú správu! Dlhá hriva je opäť v kurze.  Dôležité je však venovať jej dostatočnú starostlivosť. Dlhými vlasmi oslníte len vtedy, ak sú zdravé.
Aj strih a dĺžka vlasov môžu urobiť s vašou tvárou divy. Presne ako tento účes, ktorý patrí momentálne medzi najžiadanejšie a má len tri pravidlá – cestička na stred, zadná časť vlasov v rovnakej dĺžke a tá predná zostrihaná dopostupna, aby jemne zvýraznila kontúry vašej tváre.  Dôležitý je pri tomto účese aj celkový styling. Vlasy si fúkajte cez hrubú kefu, aby dosiahli pri korienkoch objem a na spodku boli jemne zvlnené. Budú pôsobiť vzdušnejšie. 

Mohlo by vás zaujímať: Vlasové doplnky, ktoré by ste mali oprášiť: Retro trendy ako čelenky a štipce na vlasy zažívajú najlepšiu sezónu

Opäť krátke

No a nesmieme zabudnúť na bob účes, ktorý sme v seriáli tiež videli. Opäť radikálna zmena, ktorú nikto nečakal, a ktorá všetkých ohúrila. Bob účes sa od toho momentu stále drží na výslní a je veľmi populárny aj dnes. A opäť trochu uvoľnnejšej verzii. Na Jennifer sme ho videli vždy dokonalo učesaný vyžehlený. Vy si ho môžete dovoliť nosiť strapatý, prehodený cez pol hlavy... Jednoducho na štýl vstala a šla. Ak teda rozmýšľate nad zmenou dĺžky, pokojne by toto mohla byť inšpirácia. A ak neviete, či by sa vám hodila bob dĺžka, zistiť to môžete veľmi jednoducho. V tomto článku nájdte mininávod, ako na to: Trik, vďaka ktorému zistíte, či sa vám hodia kratšie vlasy: Počuli ste už o tomto pravidle?

- Najčítanejšie -