Presunúť na hlavný obsah

4 dôležité veci, ktoré by ste pred spaním mali robiť so svojou pleťou: Je toto vašou rutinou?

Krása

To, čo sa urobíte so svojou pokožkou predtým, ako sa uložíte do postele, rozhoduje o všetkom.

Rozhodujúce minúty

Pleti stačí málo. Vo výsledku naozaj nepotrebuje ani veľa času, ani veľa prípravkov. Ak si vytvoríte vlastnú rutinu obsahujúcu len tie najpodstatnejšie kroky, budete brať večernú starostlivosť skôr ako radosť, než povinnosti. Čo všetko by však mala takáto rutina obsahovať?

Prečítajte si: Cenná rada, ako vymazať strie z oblasti zadku: Zbavte sa týchto potravín, ktoré vám ho robia zbytočne väčším

1. Odlíčenie a čistenie

Nemôžete začať bez toho, aby ste pleť v prvom rade nezbavili všetkého, čo sa na ňu za celý deň nachytalo. Teda make-up, maz, nečistoty z okolia... Všetko to musí ísť dole. Použite najskôr micelárnu vodu, potom penu alebo gél na čistenie, ktorý je určený presne pre váš typ pleti a ako bodka tohto procesu by mala byť správna čistiaca voda alebo tonikum, ktoré pleť upokojí, osvieži a pripraví ju na ďalší krok.

Do tohto procesu zahrňte aj dvakrát týždenne peeling pokožky. Vždy ho ale vykonávajte len jemným prípravkom, aby ste si nepoškodili vrchnú kožu a nespôsobili tak škody ako úžitok. 

2. Sérum

Už viackrát sme vám písali o tom, že práve sérum je tým produktom, ktorý by ste si po tridsiatke nemali odpustiť. Nečakajte na prvé vrásky či väčšie problémy s pokožkou. Aj keď je tá vaša momentálne bezchybná, nemusí to tak byť navždy. Čím skôr začnete s používaním sér, tým lepšie. Ideálne sú tie, ktoré sú obohatené o látky ako kyselina mliečna či vitamín C. Vyhladia jemné vrásky a drobné fliačiky, rozjasnia pokožku a zanechávajú jú neskutočne hebkú. 

Ak sa chcete dočítať viac o týchto prípravkoch, pozrite si tento článok: Najdôležitejší prípravok v starostlivosti o pleť je sérum: Aké látky by malo obsahovať, aby vám efektívne pomohlo?

Pri nákupe séra by ste mali byť obozretné a skutočne si naštudovať, čo obsahujú. Nebojte sa obsahu kyselín v týchto produktoch. Ak ich budete používať v správnej forme a miere, stanú sa vašimi najvernejšími spojencami v boji proti nedokonalostiam. 

Mohlo by vás zaujímať: TOP starostlivosť pre pleť a okolie očí: Obnovte svoju mladosť a sústreďte pozornosť na tieto účinky

3. Krém

Mnohé ženy sa domnievajú, že ak použijú sérum na pleť, krém môžu vynechať. Ale to je veľká chyba. Sú to dva rôzne produkty a vplývajú na pleť rovnako rôzne. Je to niečo podobné, ako by ste si išli obuť tenisky bez ponožiek. Na chvíľu máte pocit, že vlastne ponožky nepotrebujete, ale neskôr zistíte, že bola chyba ich nemať...

Čo tým chceme povedať, jednoducho sa krémujte a krémujte, pretože to je alfaomega. Dôležité je však načasovanie. Aplikujte si krém na tvár 5-10 minút po tom, ako ste si naniesli sérum a čo je ešte dôležitejšie, minimálne polhodinu pred spaním. Nenechávajte si to na poslednú chvíľu. Takto budete mať istotu, že sa vám do pokožky dostalo všetko potrebné a nič ste si zbytočne nezotreli vankúšom. 

4. Bonusový bod

Tento bod môžete aplikovať pri nanášaní séra alebo krému, v podstate je to na vás. Ide o masáž tváre. Ideálne za pomoci facerolleru. Desať minút každý večer bude mať za následok to, že do nového dňa sa zobudíte s oveľa vypnutejšou a hydratovanejšou pleťou. Vďaka tomuto drobnému pomocníkovi sa totiž prípravky dostanú do pokožky lepšie, ľahšie a efektívnejšie. 

Neprehliadnite: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

- Najčítanejšie -