Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Schwarzkopf Elite Model Look 2021: Ako vyzerali prípravy na najprestížnejší modelingový večer v Česku a Slovensku?

Lifestyle

Len pred pár dňami sa svet dozvedel mená víťazov prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look za Česko, Slovensko a porota prekvapivo vybrala aj reprezentanta za Ukrajinu. Čo sa však dialo tesne predtým, než sa brány Pražského hradu otvorili?

Život dvadsiatky finalistov, ktorú vybrala porota ako tohtoročných finalistov, ktorí zabojujú o vstupenku na svetové finále Elite Model Look, sa zmenil zo sekundy na sekundu. Mnoho z nich totiž nemalo skúsenosti nielen so samotným fotením, ale zároveň aj so slávnou modelingovu chôdzou, ktorá je náročná ako pre ženy, tak aj pre mužov. Pre mladé, začínajúce modelky, to bolo o čosi ťažšie vzhľadom na to, že mnohé z nich si obuli topánky na vysokom podpätku po prvýkrát. 

„Výhodou bolo, že sme sa stretli skutočne skvelá partia, ktorá si rozumela. Za ten čas sme sa skutočne naučili veľa a mali možnosť porozprávať sa aj s odborníkmi,'' priznala víťazka za Slovenskú republiku, Lenka Saturyová. Okrem nacvičovania chôdze mali aj niekoľko hodín herectva, ktoré modelom priblížili výrazy tváre, ale aj celkový postoj či prácu s kamerami. 

FEMINITY TV: Pozrite si exkluzívne video zo zákulisia Schwarzkopf Elite Model Look 2021

 

 

O vizáž bolo postarané 

Na Pražský hrad zavítali modelky v prirodzenom štýle. O svoju vizáž sa nemuseli starať nové tváre súťažiace o prvenstvo, ale ani už zabehnuté hviezdy, ktoré prišli mladých finalistov podporiť. O make-up sa postarali vizážistky z firmy Oriflame, zatiaľ čo vlasy mali pod palcom odborníčky zo Schwarzkopfu. Tie sa s modelkami skutočne vyhrali, čoho dôkazom bol samotný výsledok. 

Zatiaľ čo Michaela Kocianová predviedla romantický drdol, ktorý dokonalo dopĺňal čiernu róbu od Alexandra McQueena, jej česká kolegyňa predviedla chlapčenský účes, ktorý podčiarkol jej voľbu outfitu - a to sexi čierny kostým z dielne rovnakého svetového návrhára. 

Priateľská atmosféra 

Aj keď išlo finalistom nepochybne o veľa a každý z nich túžil po tom, aby mohol reprezentovať svoju krajinu na svetovom finále, o nevraživosti nemohlo padnúť ani slovo. „Aj my sme boli v takomto strese, no snažím sa ich povzbudiť, aby si finále čo najviac užili,'' zaspomínala si Saša Gachulincová v zákulisí a pridala sa k nej aj Miša Kocianová. „Mnoho z nich sa bojí, či pokazia choreografiu, čo sa stane a tak.. ja som ju tiež pokazila a aha,'' priznala nám jedna z našich najúspešnejších modeliek.

„Cítim nervozitu aj za nich a za všetkých tu, no musím povedať, že je to skutočne silná generácia, ktorá má nejednu výhodu. Veľmi sa z nich teším,'' dodal Saša Jány, ktorý svojou energiou udržiaval priateľskú atmosféru nielen počas finálového večera, ale aj v backstage. 

Neprehliadnite: Schwarzkopf Elite Model Look 2021 pozná svojich víťazov: Nová generácia modelov, ktorá mieri do sveta

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe