Presunúť na hlavný obsah

Božská Marilyn Monroe. Aké zákroky podstúpila na to, aby sa stala slávnou?

Lifestyle

Napriek tomu, že je dlhé roky po smrti, jej meno je ikonickým do dnešného dňa. Azda neexistuje človek, ktorý by nepoznal Marilyn Monroe - a zdá sa, že ju budú kvôli nenapodobiteľnej kráse poznať aj ďalšie generácie.

Zmena vlasov 

Najvýraznejšia zmena, ktorú musela Norma Jean podstúpiť, bola jednozančne zmena vlasov. Tento krok jej doslova otvoril dvere do sveta šoubiznisu - z nevýraznej brunety sa zrazu stala zvodná blondína, od ktorej nevedeli muži odtrhnúť oči. 

V danej dobe to bol krok, ktorý viac súvisel s módnym trendom než s tým, čo sa modelke a herečke hodilo. Ikonická hviezda však mala šťastie - blond farba totiž dokázala podčiarknúť jej pigment a skvelo sa hodila k jej odtieňu pokožky. 

Farba však nebola jediné, čím sa neskôr už Marilyn Monroe odlišovala. Viaceré zdroje uvádzajú, že na radu kaderníčky podstúpila tzv. zvýraznenie čela. Pomocou špeciálnej depilácie jej totiž odstránili vlasy v blízkosti čela, čím ho síce zväčšili, no zároveň ikonu zbavili známych babyhair. Dojem väčšieho čela bol tiež v histórii považovaný za mimoriadne atraktívny a nepochybne bol aj znakom vznešenosti. 

Prečítajte si: Z vnučky Audrey Hepubrn je nádherná žena. Na svoju starú mamu sa však nepodobá len výzorom

Výrazný make-up

Dnes existuje stovky fotografií, ktoré dokazujú, že Marilyn bola skutočne krásnou ženou. Ak by však jej sláva závisela od toho, ako vyzerá bez nalíčenia, horko-ťažko by bola slávnou. Na každej akcii totiž nosila obrovské množstvo make-upu, ktoré síce zvýrazňovalo jej pekné črty tváre, no zároveň aj vytváralo mylný dojem. Bez všetkých líčidiel vyzerala totiž ako krásne, no celkom obyčajné dievčatko.  Je vysoko pravdepodobné, že Marilyn si niektoré zákroky neskôr dala spraviť aj pernamentne. Dokázať sa to samozrejme už nedá.

Plastická operácia nosa

Úzky nos bol vo svete šoubiznisu považovaný za ideál krásy už azda odjakživa. Nielen dnes, ale aj pred 50-timi rokmi ženy túžili po tom, aby spĺňaloi tento nastavený symbol krásy, no nie všetky mali takéto šťastie. Nemala ho ani Marilyn, ktorá síce nemala široký nos, no zároveň sa nedal považovať za úzky. To sa zmenilo po prvých rokoch od jej debutu, kedy sa jej črty tváre o čosi zmenili. S touto informáciou prišiel denník BBC, ktorý sa témou zaoberal - a podľa viacerých expertov v oblastí plastickej chirurgie to nebol jediný zákrok. Ikonická diva mala mať upravenú aj bradu.

Neprehliadnite: Letné olympijské hry 2020: Ako vyzeralo oblečenie športovcov v Tokiu 1964 a v roku 2021?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe