Presunúť na hlavný obsah

Ikonické kočíky, pod ktoré sa podpísali svetoví návrhári: Obsesia vo fashion oblasti sa týka aj detských kúskov

Móda

Ak hľadáte kočík, ktorý je nielen funkčný, ale záleží vám aj na dizajne, nechajte sa inšpirovať kúskami, ktoré sa stali doslova ikonickými. Áno detský svet v tejto oblasti určite nie je v úzadí. Práve naopak.

Kočík už v dnešnej dobe nie je len doplnkom, ktorý má byť praktický a funkčný, ale stáva sa niečím, čo vyjadruje našu osobnosť, nálady a pohľad na životný štýl. Tvorcovia detského biznisu, si to veľmi dobre uvedomujú a je im jasné, že spolupráce so zvučnými menami vrámci fashion sféry, nemôžu dopadnúť inak ako perfektne. 

Cybex x Jeremy Scott pre rebelky 

Americký módny návrhár Jeremy Scott známy svojimi šialenými kostýmami a nekonvenčnými nápadmi je človek, ktorý stihol spolupracovať s hviezdami ako Madonna, Rihanna, Kaney West, Beyoncé, Victoria Beckham, Gwen Stefani, Katy Perry, Lady Gaga a to je len zlomok, najznámajších mien.

Inšpirujte sa: Športové stylingy, ktoré sú IN: Módne trendy ovládli tenisky, ktoré si s týmito outfitmi zamilujete

Jeremy má svoj crazy rukopis, ktorý je jedinečný a odlišuje ho od iných. Ikonické krídelká sú asi prvé, čo človeku napadne pri vyslovení jeho mena. Ako sám povedal, krídla pre neho znamenájú slobodu, podobnú pocitu beztiaže. Okrídlené tenisky ho preslávili po celom svete. A to bol len začiatok. Pokračoval práve sortimentom, ktorý ženy milujú. Detskými kočíkmi. Jeho prepojenie s firmou Cybex prenieslo nebo na zem - a to v podobe ikonických krídel so zlatým zdobením. 

„Krídla sú konečným vyjadrením toho, že čokoľvek a všetko je možné. Na kočíku pôsobia ako plyšové, pretože sú mäkké a majú objem." 

Od uvedenia na trh sa práve tento kočík stal najžiadanejším aj medzi známymi tvárami, ktoré na neho nedajú nielen vrámci vizuálu dopustiť. Na produktoch v čiernej farbe sú zlaté krídielká neprehliadnuteľné. Jeremy aj odporúča zladiť kočíky a detské nosiče s čiernym outfitom a zlatými šperkami, prípadne výborne pôsobí takýto look aj s modrou a jej odtieňmi. My osobne od tejto ikonickej značky nedáme dopustiť na model Priam, ktorý je nielen nádherný, ale aj mimoriadne praktický. 

Elegantné detaily, sofistikované prevedenie vo všetkých smeroch, uhladenosť a prvotriedny dizajn v jednom, očaria podľa nás každého. Kombináciou podvozku s jedným zo širokého výberu poťahov, PRIAM Seat Pack vytvoríte kočík presne podľa vašich predstáv. A navyše s bábätkom rastie - využijete ho teda od novorodenca do štyroch rokov. Čo viac si moderná, štýlová mama môže priať?

Bugaboo x Bas Kosters pre milovníčky umenia

V súčasnosti je veľkým trendom ekologické myslenie a hľadanie alternatív, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Vo všetkých životných sférach a týka sa to znova v značnej miere aj detského biznisu. Mnohé mamy vyslovene chcú len eko kočík, ktorý nie je vyrobený z plastu, ale z alternatív šetrných k našej planéte. Takéto eko nadšenkyne si už konečne aj vrámci vizuálu prídu na svoje. Práve spoločnosť Bugaboo je leadrom vo výrobe trvácnych a kvalitných produktov. A tak vznikla myšlienka vyrobiť kočíky z Pet fliaš. 

"Kočíky sú zvyčajne vyrobené z panenského polyesteru, ale vďaka použitiu recyklovaných PET fliaš nemusíme začínať proces so surovinou. Používame materiál, ktorý už existuje, a to má ďalší prínos pre životné prostredie. Fľaše by inak mohli skončiť v oceáne alebo na skládkach," vysvetľuje obchodný manažér Lise Hordijk .

Bugaboo navyše už pätnásť rokov spolupracuje s holandským dizajnérom Basom Kostersom. Ten navrhol špeciálny dizajn s farebnými tancujúcimi príšerkami, ktorých vizuál ocení nejedna fashion maniačka. Na celom svete je len dvestopäťdesiat takýchto kúskov. Ide doslova o umelecké dielo, ktoré je pre ženy milujúce umenie, skrátka pri dieťatku must - have.

Fendi pre milovníčky luxusu

Ak patríte medzi milovníčky luxuxu, prepychová verzia, od módneho domu Fendi je pre vás ako stvorená. Luxusný kočík je dokonca obojstranný a bábätku poskytuje skvelú ochranu pred UV žiarením, vďaka špeciálne prispôsobenej strieške. Obľúbila si ho aj influencerka Chiara Ferragni, či Kylie Jenner.

Neprehliadnite: Obľúbený doplnok do vlasov z 90. rokov je späť: Známe celebrity vrátili tento trend opäť do módy!

Vo svojej podstate je aj veľmi praktický, keďže sa môže sa používať od narodenia až do 22 kíl bábätka a takisto dá sa sklápať do siedmych rôznych polôh. Vyrobený je z najkvalitnejšíh a odolných látok, no a skutočne výnimočný dizajn, podčiarkuje aj držadlo rámu z ovčej kože. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe