Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Pigmentarium & Arturo Obegero predstavujú nový parfum AZABACHE: Spoznajte vôňu plnú protikladov

Krása

Po prvýkrát parfumér Jakub Hlermann nepracoval na vlastnej autorskej výpovedi, ale zhmotňoval predstavu iného umelca.

Predstavenie novinky bolo naplánované ako postupné odkrývanie vrstiev autorského projektu, ktorý bol pre dom Pigmenarium nový. Parfum v mnohých ohľadoch vybáča z doterajšieho spôsobu práce. Jednu zo základných hodnôt značky doposiaľ napĺňa najviac. Je ňou kolaborácia. ideovým autorom vône je tentokrát Arturo Obegero, mladý módny návrhár pôsobiaci v Paríži. Práve pre jeho značku a na jeho objednávku dielo vznikalo. Po prvýkrát parfumér Jakub Hlermann nepracoval na vlastnej autorskej výpovedi, ale zhmotňoval predstavu iného umelca. 

Čítajte tiež: VIDEO: Voľná baletná improvizácia. Začať po druhýkrát nemusíme vždy preto, aby sme urobili niečo lepšie

 

VIDEO: PIGMENTARIUM & ARTURO OBEGERO: AZABACHE

 

 

Medzi Prahou a Parížom putovali celé mesiace popisy pocitov hodnôt, ideí miest, nasledované ampulkami prvých vzoriek parfumov. Výsledné dielo dokonale zapadá do kontextu každej z obidvoch značiek. Je naprostým súznením konceptov. Vzájomným pozitívnym ovplyvnením. Významným krokom na ceste obidvoch (tvorcovských domov).

Arturo Obegero (1993) absolvoval magisterské štúdium v odbore móda na akadémii Central Sain Martins v Londýne roku 2018 a následne nastúpil do domu Lanvin. Tu pracoval do uvedenia svojej vlastnej módnej značky, ku ktorej prišlo v roku 2020. V tomto roku sa taktiež po prvýkrát predstavil na PFW. Zatial poslednú kolekciu EUPHORIA zhliadlo pulikum PFW v Palais de Tokyo túto jar.  Arturov autorský rukopis je romantický a zmyselný. Vytvára sofistikovaný vesmír stimulovaný hlbokou láskou k umeniu performance a k haute couture. „Vytvárame odevy s dušou. Zodpovedne spracované oblečenie, ktoré vám umožní slobodne vyjadriť svoje emócie a zraniteľnosť,“ dodáva.

PIGMENTARIUM & ARTURO OBEGERO
AZABACHE

Parfumovanú inšpiráciu autora môže byť čokoľvek, alebo ktokoľvek. Pre nový parfum je ním osobnosť a tvorba Artura Obegera, zakladateľa eponýmnej francúzskej módnej značky. Idea spolupráce dvoch mladých kreatívnych tímov vykryštalizovala pred rokom. Pre spoločne podpísané dielo vytvoril Arturo Obegero komplexné ideové zadanie, ktoré Jakub Hiermann realizoval do podoby vône protikladov. Zvodná aj nevinná, elegantná aj vášnivá, moderná aj klasická, fluidná ako Arturova móda. 

Elegantný parfum je modernou interpretáciou hádam najklasickejšej témy - ruže. Tá je jeho hlavnou dominantou a v jej srdci sú hneď tri. Výsledkom je prominentná a decentná zároveň. Vôňa ruží sa prelína s vôňou kostola, symbolu upokojujúceho chladu počas teplého leta. Ľahký závan kadidla sa spája s imagináciou ešte vzdialenejšieho oceánu vytvorenou z verbeny a ružového korenia. Základ vône je dymový a živočíšny. 

Hlava: ružové korenie, verbena
Srdce: májová ruža, turecká ruža, ruža otto (bulharská)
Základ: kadidlo, cibet, vetiver, pižmo

Neprehliadnite: Legendárny parfum Miss Dior je večný: 12 žien z umeleckej scény vystavuje diela na zámku Château de La Colle Noire

 

Názov Azabache spojenie protikladov dotvára. Je španielskym menom pre obsidián, vulkanickú horninu, ktorá svojou štruktúrou celkom pripomína sklo. Jej najtypickejšou farbou je čierna a najbežnejším náleziskom oceánska kôra. Kreatívny tvorca podoby flakónu, Tomáš Ric, preniesol tému obsidiánu na flakón v podobe čiernej farby na sklo. Všetky flakóny boli voľne natreté štetcom priamo Arturom Obegero v sklárni Martina Janeckého v Novom Bore. Každý z vyrobených 300 kusov je tak originálom. Logo je prevedené 24k zlatom, uzáver dostal oblý tvar a celok uzatvára čierny box.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe