Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Voľná baletná improvizácia. Začať po druhýkrát nemusíme vždy preto, aby sme urobili niečo lepšie

Krása

Začať po druhýkrát nemusíme vždy preto, aby sme niečo urobili lepšie. Niekedy je dôvodom chuť prežiť to znovu pod iným uhlom pohľadu.

Po viac než dvoch rokoch sa značka vrátila na okamih tam, kde začala. K ohliadnutiu viedol záujem o to, ako by prvý parfum - AD LIBITUM - vyzeral, keby nevznikol ako solitér, ale ako unikátna súčasť väčšieho ideového celku. Jar 2021 tak prináša nový pohľad na parfum, ktorého kompozícia bola vytvorená ešte pred vznikom parfumérskeho domu. Minimálna úprava priniesla len minimálnu zmenu. Avšak, ako často hovorieval Ludwig Mies van der Rohe, Boh je v detaile.

Prečítajte si: Mysli lokálne, konaj globálne: Tvrdí žena, ktorá na jednom mieste sústreďuje úsilie česko-slovenských módnych návrhárov

Finálnu bodku predstavujú aldehydy, ktoré boli do parfumu pridané s cieľom zosilniť vnímanie niektorých ingrediencií, čím sa vôňa ako celok zaoblila. Symbolom zmeny sa stáva krabička odkazujúca už v prvej verzii k inšpirácii funkcionalistickou vilou. Podobu bieleho domu so žlto natretými rámami okien evokujúcimi príliv slnka, vystriedala sofistikovaná fasáda farby slonovej kosti s detailmi kovu, ktorý zrkadlí svetlo. Za poslednou zmenou nestojí zámer, ale okolnosti. Podmienená podoba prírodných ingrediencií sezónu od sezóny tentokrát priniesla o odtieň sýtejšiu farbu parfumu...

AD LIBITUM, z celej kolekcie najbližšie schopnosti navodiť pocit šťastia, sa tak predstavuje po druhýkrát. Chypre vôňa, ktorej základom je mech preniknutý slnečnými citrusmi a kvetmi jazmínu. Elegantný a mierne nostalgický parfum inšpirovaný pokrokovou a modernou Prahou prvej polovice 20. storočia prežiarenú slnkom a optimizmom.

Neprehliadnite: Filip varil pre arabského princa: Slováci si často neuvedomujú, aký poklad máme v našich kuchyniach

Názvom AD LIBITUM sa v umeleckej sfére označuje voľná improvizácia. Slobodný moment uprostred umeleckej schémy, kde sa interpret sám a po svojom vyjadrí v rámci diela, ktoré prednáša a s ktorým súznie. Nová obrazová kompozícia je vystavená na štúdii pohybu a hudby vo voľnej baletnej improvizácii. Stvárnenie je elegantné, vzdušné a prežiarené slnkom. Vzdáva hold Prahe a umeniu, a to doposiaľ najobsiahlejším spôsobom. V kreatívnej spolupráci Tomáša Rica a Jakuba Hiermanna s fotografom Janom Grombiříkom a filmárkou Anežkou Horovou sa zrodila obrazová štúdia, ktorá súčasnú podobu AD LIBITUM vystihuje pohybom Frasera Roacha.

VIDEO: Krátky film Study OF A Dancer

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe