Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: CHANEL N°5 oslavuje 100 rokov. Najslávnejší parfum sveta milovali tieto ikony

Krása

Jeho názov je všeobecne známy, CHANEL N°5 jednoducho spôsobil revolúciu a ikonický flakón parfumu predstavuje akési neprekonateľné majstrovské dielo.

CHANEL N°5 je najznámejším parfumom na svete. Prvýkrát bol vyrobený v roku 1921 a práve tento rok uplynulo už 100 rokov od jeho uvedenia. V súvislosti s tým CHANEL oslavuje 100. rokov retrospektívou a obzerá sa 100 rokov dozadu za celebritami, spätými s týmto skvostom.

Od začiatku tento parfum hádzal do vetra zvyky a konvencie. Na začiatku 20. rokov Gabrielle Chanel zmenila názory ľudí na módu tým, že navrhla novú "príťažlivosť".

Prečítajte si tiež: Ikona Coco Chanel nedala v starostlivosti o svoje telo na túto jednu vec dopustiť: Rituály boli podľa nej kľúčové

VIDEO: Ikonická vôňa a najznámejší parfum na svete CHANEL N°5 oslavuje 100 rokov

 

Jej prvý parfum je v súlade s jej priekopníckym dizajnom - jednoduchý, ale dobre premyslený. N°5 je svojím zložením revolučný a zároveň prvým parfumom pre ženy, ktorý bol predstavený ženou. Či už to bola Marilyn Monroe, ktorá okolo neho vytvorila povesť priznaním, že do postele nosí len pár kvapiek tohto parfumu, alebo sieťotlač Andyho  Warhola ako ikony pop-artu, postupom času si N°5 získal status globálneho kultúrneho fenoménu.
Prvý parfum, ktorý mal reklamu v televízii, inšpiroval niektorých z najväčších majstrov obrazu - Helmuta Newtona, Irvinga Penna, Ridleyho Scotta, Jean-Paula Goudeho alebo Baza Luhrmanna, a stal sa vizuálnym symbolom, ktorý nikdy nestratil kontakt so súčasnou kreatívnou scénou.

Pretože najobľúbenejší parfum všetkých čias na svete potrebuje adekvátne zastúpenie, vybrala múzy, ktoré na celom svete stelesňujú eleganciu a zvodnosť bez toho, aby podkopávali ich vlastnú osobnosť: Catherine Deneuve, Carole Bouquet, Nicole Kidman alebo v súčasnosti Marion Cotillard patria medzi veľvyslankyne, ktoré svojím duchom a modernosťou pozdvihujú N°5 do večného ženského panteónu.
 
Vďaka svojej histórii zostáva samotná podstata N°5 pozadím pre nespočetné množstvo príbehov, dokonca aj tých intímnych. N°5 je určený pre tie ženy, ktoré si rovnako ako Mademoiselle Chanel vyberú, kým chcú byť, a stanú sa nimi. Je to parfum, ktorý ako plášť neviditeľného brnenia dodáva silu čeliť životu. Vďaka 100 rokom slávy bude N°5 vždy o krok vpred.

Neprehliadnite: VIDEO: Fotoalbum CHANEL Haute Couture SS2021. Anton Corbijn nafotil sériu portrétov tesne pred začiatkom show

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe