Presunúť na hlavný obsah

Cvik baletiek, ktorý vám stiahne brucho: Vďaka tejto pozícii budete vyzerať lepšie

Fitness

Cviky pri baletnej tyči sa stali ďalším boomom a my sa ani nečudujeme. Krásne držanie tela, stiahnuté bruško a vypnuté prsia. Žena vo svojej najkrajšej polohe.

Barre tréning, v preklade tréning zložený z cvikov, aké praktizujú baletky, nabral na popularite po celom svete. Uvoľňovacie strečingové cvičenia a cvičenia na dýchanie s prvkami jogy v sebe dokonale spájajú všetko to, po čom túži moderná žena 21. storočia. Práve dnes sú ženy vystavované náročným stresovým situáciám, sú na ne kladené vysoké nároky. Ony samy majú ambície. A hoci je to len dobre vedieť sa posúvať, mať ciele a ísť si za svojimi snami, treba vedieť aj spomaliť a kompenzovať tento štýl života. Cvičením. Harmóniou je presne cvičenie s prvkami baletných pozícií. 

Čítajte tiež: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Okrem toho, práve cviky baletiek sú tie cviky, ktoré vás privedú k plochému bruchu, vystretému chrbátu a dekoltu.

Développé

Cvik, pri ktorom dvíhate jednu nohu, pokrčíte ju v kolene a špičku umiestnite na druhé koleno. Pomaly vystriete a vrátite späť. 

Cvik, ktorý vám stiahne brucho

Pri tomto cviku (ako aj pri všetkých ďalších baletných cvikoch) je veľmi dôležité držať vystreté telo. Vďaka tomu, že si osvojíte správne návyky, budete pôsobiť atraktívnejšie a sebavedomejšie. Úspech a radosť zo života pritom pramení aj z toho, ako sa vo svojom tele cítite. 

„Najkrajšie brucho, aké som kedy mala, som dosiahla práve týmto cvikom. Stačí pár minút denne a svaly na bruchu sa naozaj menia. Samozrejme, dôležitá je strava, o tom niet pochýb. No a druhá najdôležitejšia vec pri tomto cviku je jeho pravidelnosť. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že stačí aj menej minút, ale pravidelne,“ podelila sa s nami o svoju skúsenosť Romana (29).

„S totale barre tréningom som začala asi pred rokom a musím povedať, že sa mi odvtedy zmenila postava a to vďaka vyrysovanému bruchu. Naučila som sa tiež väčšej koncentrácii,“ prezrádza Kaja (32). 

„Ako malá som túžila byť baletkou a hoci som nikdy nič podobné neobila, ako som sa dozvedela o tomto cvičení, neváhala som ho vyskúšať. Dovtedy som sa hrbila, ale po pár hodinách tréningov sa mi zmenilo celkové držanie tela a pôsobím oveľa štíhlejšie už len tým,“ hovorí Michaela (27).

Mohlo by vás zaujímať: Veľa žien sa v chudnutí ženie za touto jednou vecou: Odborník to však nevidí ružovo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe