Presunúť na hlavný obsah

Nohy na výslní: 5 cvikov, ktoré vám pomôžu k nádherným krivkám a pridajú na atraktivite

Chudnutie a diéty

Nohy sú partiou tela, na ktorú si mnohé ženy potrpia. Ak ich však chcete mať naozaj krásne, treba im venovať špeciálnu pozornosť. Pozrite sa spolu s nami na cviky, ktoré fungujú.

Leg day je vrámci formovania postavy veľmi podceňovaný, no naozaj neprávom. Dokáže vám totiž nádherne vytvarovať tú časť tela, ktorou vždy upútate. Základom správneho tréningu nôh je samotná príprava, rozcvičenie, intenzita tréningu, ktorá by mala byť o niečo vyššia ako pri iných partiách tela. Na to netreba zabúdať. 

Mohlo by vás zaujímať: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

1. Predkopávanie

Je výborné dať si ho hneď na začiatok tréningu, keďže vás skvele zahreje. Zároveň sa ním pripravíte na ďalšiu vyššiu záťaž. A teda pokiaľ vám ide o vypracované stehnové svaly, bez predkopávania sa k nim nedopracujete. Skúste to hneď 15krát v 4 sériách.

2. Výpady so záťažou

Výpady sú pri precvičovaní a formovaní nôh, nenahraditeľným cvikom, kedy už po pár týždňoch, vidíte reálne výsledky. Vezmite si aspoň 3 kilovú záťaž a robte striedavo výpady najprv 20krát na jednu a potom na 20krát na druhú nohu. 3 série počas tréningu sú to čo zvládnete a naozaj vám pomôže v tvarovaní.

3. Wall sit

Wall sit je najmä u žien veľmi podceňovaný, avšak mimoriadne efektívny cvik. Skutočne krásne tvaruje nohy. Oprite sa chrbátom o stenu, nohy majte v pravom uhle, ruky voľne pri tele alebo vbok, zhlboka sa nadýchnite a pohľad nasmerujte dopredu. Vydržte v tejto pozícii aspoň 1 minútu. Neskôr si môžete postupne čas zvyšovať až na 3 minúty.

4. Mostík na špičkách

Hovorí sa, že nič lepšie na tvarovanie nôh nie je. Zároveň posilňujete aj zadok, takže ide o celkom fajn combo. Ľahnite si na chrbát, nohy pokrčte v kolenách, chodidlá prirodzeným ťahom zodvihnite na špičky a zároveň v tejto polohe vytláčajte panvu dohora. Skúste vydržať 5 sekúnd, potom panvu spustite na podložku a chodidlá položte na zem. Zopakujte 20krát v 4 sériách.

Čítajte: Štyri potraviny, ktoré vymažte z jedálnička, ak nechcete vypuklé brucho: Následne si zmerajte obvod pásu

5. Prenášanie váhy 

Toto je ideálny cvik, ktorý skvele tvaruje vnútornú časť stehien. Rozkročte sa a ľahkým ťahom, prenášajte váhu z jednej nohy na druhú až do drepu. Ideálny je model kedy idete 15krát v 5 sériách. Leg day by ste mali mať vrámci tréningu jeden až dvakrát do týždňa. Skúste sa tohto modelu držať mesiac a výsledky určite na sebe uvidíte nielen vy, ale aj vaše okolie.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe