Presunúť na hlavný obsah

Natália Selveková: Nemyslím si, že všetky môžeme podnikať, no som presvedčená, že všetky môžeme vytvárať hodnotu

Slovenské celebrity

Je krásna, milá, láskavá a život berie s pokorou. Miluje svoju dcéru, rodinu, cestovanie, nechýba jej skvelý štýl a nás fascinuje svojim odhodlaním a húževnatosťou. Natália Selveková. Žena, ktorá vybudovala biznis, ktorý známe Slovenky milujú.

Natali, vy už sa v beauty oblasti pohybujete roky. Ako si spomínate na svoje začiatky? Tie osobné v biznise...

V prvom rade – sama by som nič nikdy nevybudovala. Ak by ma na začiatku nepodporovala moja rodina, nemala som mimoriadne dobré dieťa, dnes už slečnu, nekonečné šťastie na ľudí a odborníkov, ktorými som dodnes obklopená, moje myšlienky, nápady a často i sny by zostali nepretavené do skutočnosti.

Keďže som však toto všetko mala, alebo postupne nachádzala a hlavne nevzdávala sa, máme dnes firmu a brand ENVY Therapy®. Ten nás baví nás, teší, sme naň hrdí a expandujeme do zahraničia. 

Kedy prišla myšlienka: “Chcem vybudovať niečo vlastné?” Čo bolo na tom celom najťažšie?

Za najťažšie, osobne, považujem čakanie. Na niečo sme museli dorásť – finančne, osobnostne, skúsenostne. Na iné sa zase museli spojiť všetky zložky, ktoré sme tiež budovali od piky. Keď sme boli slušne rozbehnutí, zastavila nás korona a podobne.

Dynamika mi však vyhovuje, aj so všetkými jej nepredvídateľnými zádrheľmi.  V zásade mám rada, keď sú veci zorganizované, ale aj ten chaos, kým sa tam dopracujeme. 

Čo všetko si u vás ženy môžu dopriať?

Kvalitnú kozmetiku a ošetrenia. Technológie, ktoré implementujeme do pomôcok na domácu starostlivosť o pleť, vďaka čomu sa dostáva na vyššiu úroveň. Osobitý prístup. Dobré vlasy. Trichologické procedúry. Dermatologické a plastické zákroky.

Ponúkame celú škálu a v tom sme iní. Sme vlastne multitaskeri v skin a self care segmente. 

Aká je vaša najobľúbenejšia procedúra?

Mám ich niekoľko. Pravidelne chodím na medicínsku mezoterapiu, ktorú mi naše dermatologičky aplikujú na tvár a dekolt, baby dávky botoxu a ultheru. Dala som si chirurgicky odstrániť znamienka a výrastky laserom. Mezoterapiu využívam aj na vlasy. Samozrejme, pravidelne chodím na kozmetické ošetrenia. 

Prezraďte svoju osobnú beauty rutinu...

Sérum a krém – vždy a všade, ráno a večer. Veľmi často používam masky. Dám si ju ráno na vyčistenú pleť, pripravím s ňou raňajky alebo odpíšem na prvé maily. Základom všetkého je kvalitne vyčistená pleť, tento prvý krok skin care rutiny nič nenahradí. Rada produkty striedam, i keď vždy sa vrátim k mojim obľúbeným a odskúšaným – čo sú naše antiage ampule, hydratačný krém, odličovač...

Je nejaké heslo, ktorého sa v rámci podnikania držíte?

Mám ich niekoľko. Mnohé by sa dali použiť v závislosti od aktuálnej situácie, v ktorej sa nachádzam. Ale s dnešnými skúsenosťami by som povedala:

"Keď nevládzeš, vstaň, alebo si pospi."

"Ráno je múdrejšie večera."

Jednoducho – či už sme zodpovedné samé za seba, alebo aj za iných – a to my mamy sme vždy, máme právo aj na oddych. V mojom prípade sa práca mieša aj s priateľskými vzťahmi a jedno sa s druhým prelína. Som za tento prirodzený work-life balans vďačná. 

Ste jasným dôkazom toho, že hoci žena stojí za celým biznisom, dôležité je aby bola aj jeho vnútornou súčasťou. Čo vás na tom najviac baví?

Stále mám takpovediac prsty vo všetkom. Nie je produkt, pri ktorého výrobe by som nebola. Tak isto obal, tak isto jeho prezentácia. Verím ľuďom, s ktorými robím, myslím, že máme vzájomný rešpekt. Fakt, že si potom vieme spolu dať večeru, zabaviť sa, alebo minimálne otvorene porozprávať je bonusom pre obe strany a určite aj pre biznis. 

Čo je na tejto práci najťažšie?

Nič. 

Okrem toho, že ste úspešnou podnikateľkou, ste aj mamou. Dá sa skĺbiť biznis s materstvom?

Na svete sú milióny žien, ktoré sú úspešné, inšpiratívne, pracovité a majú neskutočné výsledky. Jednoznačná odpoveď je: áno.

Nemyslím si, že všetky môžeme podnikať, ale som presvedčená, že všetky môžeme vytvárať hodnotu – či už ako mamy, osobnosti alebo v pracovnej sfére.

V mojom prípade, opakujem, mala som skvelú štartovaciu pozíciu v podobe podpory a prajnosti mojej rodiny. Moja Niki – je bezproblémové dieťa. Klop, klop. 

Je niečo, čo by ste chceli ešte dosiahnuť?

Chcela by som veriť, že som len na začiatku a cestu, ktorú si viem predstaviť, aj zrealizujem. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe