Presunúť na hlavný obsah

Jeseň a najčastejšie chyby krásy, ktorých sa dopúšťame: Inšpirujte sa beauty rutinou Natálie Selvekovej

Slovenské celebrity

Pokiaľ chcete svoju pokožku dostať do formy, skúste to s jednoduchými, no veľmi účinnými tipmi ozajstnej odborníčky v oblasti krásy. Majiteľka prestížnej a úspešnej kliniky krásy, Natália Selveková presne vie, čo v tomto období pleti dopriať a naopak, na ktoré produkty si radšej dať pozor.

Ktoré produkty v jesennom období treba do bežnej beauty rutiny pridať? 

Jeseň je ideálny čas na zaradenie retinoidov, kyselín, chemických peelingov. Skrátka všetkých zložiek, ktoré sa nemajú radi so slniečkom a pravé “gumujú” škody, ktoré napáchalo.

Neprehliadnite: Aj takto môže vyzerať mama: Katarína Jakeš má telo bohyne, ktoré vám vyrazí dych, osvojte si jej jednoduchý recept

Zároveň je dobre zvýšiť level hydratácie. V lete nám často stačia ľahšie fluidné a gélové krémy. V zime si pleť často naopak žiada pridať hydratáciu. Vymeniť ľahký fluid za krémovejšiu konzistenciu. Pridať vyživujúce séra a masky. 

Sú niektoré, ktoré by sme naopak mali vynechať? 

Ľahučké konzistencie môžu byt málo hydratačné. Chlad, kúrenie... to všetko pleť presuší. 

Čomu si ty sama verná a na čo nedáš dopustiť? 

Moja rutina sa nejako extrémne nemení, len si dovolím viac “brighteningových” produktov. Zaradím aj chemický peeling na domáce použitie. Používam ho dvakrát do týždňa večer vo forme kúry - tak trvá také tri týždne. Pleť sa mi jemnučko vylúpe. Farebne sa zjednotí a vyblednú aj škvrny. 

Aké ošetrenia pleti by sme si v tomto čase mali dopriať? 

Jeseň a zima sú úplne ideálne na laserové ošetrenia. Či už sú to frakčné lasere na odstránenie škvŕn, či jazvičiek po akné, alebo celkovo refreshre pleti IPL svetlom, či carbon peel metóda. Je to zároveň ideálny čas na odstránenie cievok a znamienok laserom. 

Akých chýb sa ženy najčastejšie dopúšťajú v rámci starostlivosti? 

Podceňujú čistenie - opakujem to pomerne často a dokola, ale je to najväčší problém. Nesprávne odlíčená pleť - či už slabo, alebo naopak príliš agresívne je najväčšou a najčastejšou chybou. Keď je zlý základ, séra, krémy, ampule a masky len zachraňujú čo môžu, namiesto vylepšovania..

Odporúčam jemné dvojfázové čistenie. Žiadne produkty s SLS, alkoholom a ja osobne nemám rada ani micelárne vody. 

Pleť má byť po odlíčení a vyčistení dokonale čistá, ale bez pocitu pnutia, ťahania a má byť aj dostatočne pružná a hydratovaná, skoro ako by ste nepotrebovali naniesť sérum a krém. Ale naneste. 

Prečítajte si: Nové ratolesti slovenského šoubiznisu. Bábätko pribudlo Márii Bartalos, ale aj tanečníčke Natálii Glosíkovej

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe