Presunúť na hlavný obsah

Letná SOS podľa Natálie Selvekovej: Toto vám určite nemôže chýbať vo výbave a zároveň sa určitým návykom vyvarujte

Slovenské celebrity

Nádherná podnikateľka a majiteľka úspešnej kliniky krásy, Natália Selveková presne vie, ako sa o pleť v lete starať. Inšpirujte sa jej overenými tipmi, ktoré nikdy nesklamú a zároveň vám pomôžu v tomto období, udržať pokožku v dokonalej kondícii.

Čo je podľa teba vrámci summer výbavy úplná nevyhnutnosť? 

Rozhodne SPF a správna dávka hydratácie. Ak sa chcete správne chrániť, vyvarovať predčasnému starnutiu pokožky, či pigmentovým škvrnám na tvári, odporúčam 50 - tkové SPF - ká.

Neprehliadnite: O živote dvojmamy v New Yorku, inšpiratívnych miestach a súkromí: Alexandra Orviská prezradila, ako sa jej zmenil život

Momentálne je na trhu naozaj veľké množstvo kvalitných produktov, ktoré neupchávaju póry a majú dokonca aj tónované verzie, ktoré poslúžia aj ako náhrada make - upu. A nezabúdajme pleť dostatočne hydratovať, aby ju slniečko nepresušilo.

Na ktoré produkty nedáš dopustiť? 

Moja rutina v lete zahŕňa hydratačné séra a krémy, ktoré kombinujem aj s produktami proti pigmentáciám. Tie používam najmä večer. Pred nanesením make - upu, vždy aplikujem SPF 50 na tvár, krk aj dekolt. Keď som priamo na slnku cez víkend, či počas dovolenky, na telo aplikujem postupne podľa opálenia od 50 - ky po 20 - ku. 

Ako by taká denná summer rutina, na tvár mala správne vyzerať? 

Ľahké, ale hĺbkovo hydratačné sérum, krém ktorý udrží a uzamkne vlhkosť v pleti a spomínané SPF - ko. Ideálne si je dopriať aspoň raz do týždňa aj hydratačnú vyživujúcu masku. Keď bude pleť výdatne hydratovaná, aj opálenie vydrží rozhodne dlhšie a bude krajšie.

Aké chyby ženy robia najčastejšie a čomu by sme sa mali vyvarovať?

Zabúdaju na tieto dve základné veci - hydratácia a ochrana. Ak bude pleť málo hydratovaná, skôr sa presuší, objavia sa jemné linky a vrásočky, spôsobené nedostatkom hydratácie a pokožka bude vyzerať unavenejšie, tenšie a pôsobiť staršie. 

Ak vynechávate SPF, okrem melanómu a spálenia, riskujete už spomínané pigmentové škvrny a tiež celkové predčasné starnutie. Dôležité je ešte si pozrieť zloženie kozmetiky, aby neobsahovala látky, ktoré sú fotosenzitívne.

Prečítajte si: Už niekoľko rokov približuje umenie prostredníctvom obrazoviek. Ako skutočne vyzerá práca Simony Frantovej?

V dnešnej dobe už aj v dekoratívnej kozmetike, nachádzame látky ako BHA kyseliny, AHA kyseliny, veľa parfumovaných zložiek - toto všetko môže spôsobovať fľaky. Treba si to naštudovať, prípadne ich v lete vymeniť za tónované SPF - ko.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe