Presunúť na hlavný obsah

O živote dvojmamy v New Yorku, inšpiratívnych miestach a súkromí: Alexandra Orviská prezradila, ako sa jej zmenil život

Slovenské celebrity

Miluje svoje deti, partnera a New York. Krásna moderátorka Alexandra Orviská prežíva najšťastnejšie obdobie svojho života. Nám dovolila nahliadnuť do jej sveta. A tej je plný lásky, smiechu a balancu, ktorý je skrátka potrebný, ak chce byť človek naozaj šťastný. Možno nebrať sa príliš vážne a užívať si všetko okolo seba je tá správna cesta.

Ako si užívaš úlohu dvojmamy? V čom je pre teba, teraz toto materstvo iné?

Celý čas, odkedy sa mi narodila Viki som premýšľala, či naozaj dokážu ženy milovať dve deti rovnako. Aj počas tehotenstva, som mala obavu, že to určite nie je možné. Často som túto otázku riešila aj s mojou maminou, ktorá má tiež dve deti a presviedčala ma, že láska sa počtom detí násobí. A mala pravdu. Neskutočne si úlohu dvojmamy užívam a momentálne prežívam nádherné obdobie.

S príchodom druhého dieťaťa som si uvedomila, že všetko si viem užiť oveľa viac, ako pri prvom mimi. Asi je to vekom. Možno aj tým, že už viem, že všetko trvá len chvilinku a musím si to užiť naplno.

Aj plač, únavu, trampoty, nie len tie úsmevné dni. A je to krásne! Vnáša to do celej situácie oveľa viac pohody.

Kto Ti najviac pomáha? 

Najviac mi pomáha Viki a samozrejme Jaro. Veď, veľa nás tu na to nie je, keďže sme odcestovaní, ale doma sa samozrejme zapájajú úplne všetci a je to naozaj jednoduchšie, keď je na to viac rúk (smiech).

Ako zvláda Viki úlohu veľkej sestry? 

Viki je super ségra, zvláda to s dvoma detičkami ako skúsená mamina. Aj so sestrou Zunkou, aj s týmto menším krpcom.

Skôr ja mám pocit, že tento veľký vekový rozdiel, nie je dobrý. Áno, je pravda, že mne veľmi pomáha, ale zasa mám pocit, že aktivity, ktoré sme spolu zvykli robiť, teraz musím odkladať kvôli Jonatanovi. A to mi príde nefér voči nej. Ale... je to moja hrdinka a na nič sa nestažuje.

 

Ako vyzerá aktuálne tvoj deň? 

Moje dni začínajú byť navlas rovnaké. Keďže riešime spánok, aby bol pravidelný, tak len čakám, kedy zaspí. Ale inak sa skúšam neprispôsobovať ja, ale skôr Jonatana nášmu režimu. Nechcem, aby to vyznelo divne, len harmóniu potrebujeme všetci, takže pomaličky ho začleňujeme.

Tipy na nejaké must - have detské vychytávky?

Vychytávka sú nosiče. Nikdy by som nepovedala, že dieťa môže byť také spokojné. Ale samozrejme kočíky, ktoré som si vybrala, sú tou naj voľbou pre mňa.

Mám s nimi absolútne jednoduchý život matky. Žiadne "vláčenie", prepínanie, ťažké vaničky a podobne. Takže určite je môj must - have ľahký kočík, na ktorý nedám dopustiť.

 

 

Si známa tým, že New York je tvojou srdcovkou. Ktoré miesta v ňom treba vidieť a zažiť? 

Williamsburg - plný veľmi kreatívnych handmade obchodov a sekáčov, Rockefeller výhľad, keďže je tam krásne vidieť Central Park, Soho plné kaviarničiek s kvalitným jedlom, Brooklyn Bridge na prechádzku, Central Park na posedenie a West Village na spoznanie úplne iného NY.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe