Presunúť na hlavný obsah

Prípravy na vianočný čas v podaní známych Sloveniek: Inšpirujte sa ich tipmi na darčeky

Slovenské celebrity

Ako sa na Vianoce pripravujú známe Slovenky? Nechávajú si všetko na poslednú chvíľu alebo riešia veci v predstihu? Štyri nádherné ženy nám prezradili ako vnímajú najkrajšie sviatky roka a čím sú pre ne magické.

Niki Lowrie

Ako sa pripravuješ na Vianoce?

Musím sa priznať, že asi ako väčšina sa veľmi teším na tieto sviatky. Nakoľko som však stále rozcestovaná s prípravami veľmi nestíham. Milujem však všetko čo k tomu patrí a to, pečenie vianočného pečiva, zdobenie stromčeka, balenie darčekov, spoločenské hry, smiech, radosť a pokoj na duši.

Nechávaš si všetko na poslednú chvíľu, alebo riešiš veci v predstihu?

Čo sa týka kupovania darčekov, snažím sa mať všetko v predstihu pripravené. Keďže počas týchto krásnych sviatkov, bývajú všetky obchody preplnené často kupujem darčeky aj online. Čo sa týka ozdôb to budem musieť riešiť na poslednú chvíľu, nakoľko som odcestovaná skutočne do 23. decembra, takže to bude celkom napínavé, hahaha. 

Čo máš na týchto sviatkoch najradšej?

Čas strávený s rodinou a blízkymi, oddych a vôňu a chuť vianočného pečiva. 

Tipy na darčeky: 

Ja osobne si myslím, že ten najväčší dar, ktorý človek môže dostať je môcť byť so svojimi blízkymi počas týchto sviatkov. Avšak ak by som mohla poradiť nejaký tip na darček, ja osobne mám rada darčeky zážitkové, ako napríklad výlet, spoločenské, ako napríklad kurz varenia, a potom praktické ako napríklad poukážka na masáž. Samozrejme dobrá kniha, papuče či pyžamo tie nikdy nie sú zlé.

Lenka Tekeljaková

Ako sa pripravuješ na Vianoce?

Vianoce vždy boli a stále sú moje najobľúbenejšie obdobie v roku. Je to zvláštne, obyčajne ľudia milujú a tešia sa viac na leto, ale ja celý rok čakám kým príde opäť zima, sneh, niekoľkovrstvové oblečenie, obľúbené filmy, medovníky, lyžovanie, či vianočné trhy.

Nechávaš si všetko na poslednú chvíľu, alebo riešiš veci v predstihu?

Zvyčajne som si nikdy nechávala vianočné veci na poslednú chvíľu. Všetky prípravy som robila postupne a doslova si užívala vianočno-zimnú atmosféru. So začiatkom vianočného obdobia si vždy postupne začnem kupovať veci ako sviečky, ozdoby, vlnené podkolienky, začínam piecť a s dievčatami si varíme varené víno. Neberiem to ani ako prípravy, tým že mám tak veľmi rada zimu a Vianoce, robím všetky veci automaticky.

Teraz mám ale trošku menej času kvôli práci a covid situácia nám tiež neprispieva k veselej vianočnej atmosfére. Prípravy sú teda pre mňa trochu iné - rýchlejšie, darčeky napríklad objednávam cez internet. 

Čo máš na týchto sviatkoch najradšej?

Na tomto období je určite najkrajší čas strávený s rodinou.  K tomu neoddeliteľne patrí dobré jedlo a vianočné koláčiky, ktoré samozrejme sama pečiem.  Vianoce samy o sebe, navodzujú atmosféru kedy máme myslieť na iných a poprípade ich niečím potešiť a hlavne si na tých INÝCH nájsť čas. Pre mňa Vianoce symbolizujú čas, kedy je celá rodina pokope, je to pre mňa najviac. Minulý rok to tak kvôli covidu celkom nebolo a vtedy som si ešte viac uvedomila, aké je to pre mňa dôležité.

Tipy na darčeky: 

Čo sa týka tipov na darčeky, asi už nie som úplne nestranná. Odkedy mám svoju značku pyžamiek, veľkú časť týchto darčekov tvoria práve tie. Moje okolie už s tým ráta a tešia sa. Niektorí si aj dopredu rezervujú farbu.

Ale obyčajne rada siaham po originálnych alebo vtipných darčekoch. Väčšinou sa snažím blízkym dať to, čo by si určite sami nekúpili, poprípade zážitkové darčeky. Myslím, že tak je to najkrajšie.

Neprehliadnite: VIDEO: Klementina Tomrecaj otvorila štýlový showroom: Nechýbala Dominika Cibulková či Natália Selveková

Linda Nývltová

Nechávaš si všetko na poslednú chvíľu, alebo riešiš veci v predstihu?

Čo sa týka darčekov, ja už som pripravená dopredu. Nerada si nechávam veci na poslednú chvíľu, čo býva niekedy problém, lebo nevydržím a podarujem ich skôr. (smiech)

Čo máš na týchto sviatkoch najradšej?

Na sviatkoch mám najradšej tú magickú atmosféru. Klasické rozprávky, stromček, svetielka, výzdoba, pripomína mi to detstvo. S kamarátkou sa stretneme a spolu pečieme vianočné pečivo. (Tento rok to asi absolvujeme cez video.)

Tipy na darčeky:

Predplatné na celý rok obľúbeného časopisu. Knižky napríklad The Secret History of Food/Matt Siegel, kurz lyžovania, lístky do divadla a drobnosti typu kašmírové ponožky a sviečky. Ja osobne mám veľmi rada balet Luskáčik, ktorý som videla veľakrát, ale stále ma neuveriteľne baví.

Magdaléna Šebestová

Ako sa pripravuješ na Vianoce?

Vianoce boli pre mňa od detstva čas, kedy sa stretne celá rodina u babky a dedka, pri štedrovečernom stole a Ježiško vždy chodil dvakrát….u starých rodičov a doma. 

Nechávaš si všetko na poslednú chvíľu, alebo riešiš veci v predstihu?

Odkedy som mamou, vnímam Vianoce oveľa intenzívnejšie. Už to nie je nakupovanie na poslednú chvíľu, ale príprava, lebo Ninka vždy píše list Ježiškovi a snažím sa byť v plnení prianí dôsledná. Stromček si vždy postavíme na Mikuláša, aby sme si ho užili a zostali sme ako rodina verní tradícii spoločnej večere u starých rodičov a tradícii, že Ježiško chodí dvakrát. 

Čo máš na týchto sviatkoch najradšej?

Najradšej mám tú atmosféru Vianoc, keď za oknami sneží a vo vnútri rozvoniavajú koláče, svieti stromček, horia sviečky a len sa rozprávame, pozeráme rozprávky a o polnoci ideme na polnočnú omšu, kde sa spievajú koledy.

Tip na darčeky:

Je pekné mať v darčekoch nejakú vianočnú tradíciu. Fotoalbum s klasickými fotkami a zážitkami z celého roka. Ak to budete dodrživať a takýto album si urobíte každý rok, môžete si o niekoľko rokov v tých spomienkach listovať a rozprávať príbehy svojim deťom a vnúčatám.

Neprehliadnite: Vek je len číslo: Starostlivosť o pleť a oči vás vráti o niekoľko rokov späť, vďaka týmto produktom omladnete

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe