Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Pamätáte si na ženu, ktorá narušila prehliadku Louis Vuitton? Internetom sa šíri video, ako ju vyviedla ochranka

Móda

Aktivisti, ktorí upozorňujú na dopad módneho priemyslu na našu Zem, čoraz viac volajú po pozornosti. Dôkazom je aj toto video, ktoré sa šíri sociálnymi sieťami.

Žena, ktorá vystupovala ako aktivistka hnutia Extinction Rebellion (XR) a „preslávila sa“ svojím narušením prehliadky Louis Vuitton v Paríži. Počas týždňov módy svet obletelo niekoľko záberov aktivistky bojujúcej za zmenu v módnom priemysle s dopadom na ekológiu. 

Inšpirujte sa: Prvá transgender modelka, ktorú spomedzi týchto krások nerozoznáte: Tipnete si, ktorá z nich to je?

Aktivisti volajú po pozornosti

Umelecký riaditeľ Nicolas Ghesquire ako aj módny dom Louis Vuitton sa k tejto udalosti nevyjadrovali. Aktivisti a organizácie na poukázanie módneho priemyslu a plytvania oblečením upozorňujú na vysokú spotrebu oblečenia vo Francúzsku, ktorá je z dlhodobého hľadiska neudržateľná.
Pripomeňme len, že aktivistka, ktorá vyšla pomedzi modelky na mólo v parížskom Louvri, pred seba rozprestrela transparent s nápisom:  
„Overconsumption = extinction“, v preklade „Nadmerná spotreba = vyhynutie“.

Neprehliadnite: Slávny fotograf nafotil skupinu mladých dievčat, následne ich poprosil o jednu vec. Ďalší dôkaz, že žijeme v pomýlenej dobe

Video zachytáva, ako ju ochranka musela vyviesť von

Na sociálnych sieťach sa v týchto dňoch šíri aj video, na ktorom je aktivistka zachytená ochrankou v parížskom Louvri a vyvedená von. 

Aký je váš názor na aktivizmus v oblasti udržateľnosti a ekológie? A čo myslíte, bol takýto spôsob vyhodenia ochrankou nevyhnutný? Podeľte sa s nami o svoj názor v diskusii.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe