Tri triky ako na riedke a slabé vlasy: Inšpirujte sa radami odborníčky, ktoré prinášajú výsledky
Pokiaľ aj vás trápia riedke a slabé vlasy, inšpirujte sa jednoduchými tipmi a trikmi hairstylistky, ktoré vám pomôžu s týmto problémom zabojovať. Rozhodne stojí za to ich skúsiť.
Čím skôr sa žena s problematickou vlasovou pokožkou, či častým alebo intenzívnym padaním vlasov zverí do rúk profesionála, tým je väčšia šanca na “ uzdravenie“. A toto naozaj platí vo všetkých ohľadoch. My sme preto u uznávanej odborníčky na krásu, majiteľky salóna DNJ DNA, Karolíny Volkov zisťovali, ako k vlasom pristupovať, ak sa túžime dopracovať k vytúženej dĺžke, či hustote.
Prečo má množstvo žien zásadný problém dopracovať sa k dĺžke vlasov, po ktorej túži?
Je to jednoduché, naše telo a vlasy vnímajú ročné obdobia. Kým v zime rastú naše vlasy najpomalšie, v lete sa vlasom darí. Vypadávanie vlasov na jeseň a v zime je časté a priam bežné, keďže im zjednodušene povedané chýbajú slnečné lúče. Vypadávanie vlasov v lete a na jar zas tak bežné nie je, naopak výnimočné - vtedy treba hľadať príčinu a nájsť riešenia, môže totižto ísť aj o zdravotný problém.
Okrem hormonálnych zmien či užívania určitých liekov, ktoré majú na rast a vypadávanie vplyv. Je najväčším faktorom stres, ktorý ovplyvňuje celkové zdravé fungovanie človeka a negatívne vplýva teda samozrejme aj na naše vlasy. Počas stresu, sa v tele tvorí viac mužského hormónu androgénu, ktorý má za následok úbytok vlasov.
Mohlo by vás zaujímať: TOP účesy, ktoré by ste mali spoznať pred cestou ku kaderníkovi: Vyskúšajte jeden z nich
Ak má človek genetickú predispozíciu na vypadávanie vlasov, stres či akýkoľvek diskomfort pre naše telo a bunky padanie vlasov urýchľuje. V prípade, že sa človek dlhodobo vystavuje stresu, vlasy rýchlejšie ukončujú rastovú fázu a začnú vypadávať.
1. Starostlivosť ako alfa a omega vytúženej dĺžky a objemu
Previnilo sa môžete voči svojim vlasom cítiť, pokiaľ obľubujete drsné česanie a tzv., vyčesávanie či príliš prúdke sušenie horúcim vzduchom.
Kulmy a žehličky teda naozaj vynechajte, teplo je pre oslabené vlasy veľkou hrozbou. Takisto to platí pri nadmernom slnečnom žiarení, ktoré porušuje väzbu vo vnútri vlasu. Toto však platí aj pre umelé UV žiarenie ako je solárium, ktoré im naozaj neprospieva.
Pozor treba dať aj na veľmi časté umývanie, ktoré je pre vlasy zaťažujúce. V prípade česania, ktoré som už spomínala sa nikdy neodporúča rozčesávať mokré vlasy.
Jedinou výnimkou je, ak máte v nich aplikovaný produkt. Vlasy by ste teda mokré mali rozčesávať jedine s maskou či kondicionérom pred finálnym opláchnutím, no nikdy nie po ňom.
2. Produkty si vyberajte cielene pre seba
Čo rozhodne nemôžeme opomínať je výber správnych produktov. Rozhodne neplatí, že to čo sedí kamarátke, musí sedieť nám, lebo ona to považuje za skvelé. Vždy sa zamerajte na seba, svoj problém a ten riešte. Ak totiž výber vlasovej starostlivosti správne zacielite, máte zo značnej časti vyhraté, v tom najlepšom zmysle slova.
3. Vitamíny a výživa ako nevyhnutnosť
Pokiaľ ide o výživové doplnky samotné, obrovským pomocníkom pre pleť, ale rovnako aj spomínané vlasy je kolagén. Skvelými sú aj klasické vitamíny ako je C a B.
Neprehliadnite: TOP účes vhodný na večer, keď po celom dni nestíhate: Ihneď vás premení na elegantnú dámu
Veľmi dôležité je teda v období, kedy sa cítime nebyť najviac “ fit “ dodávať telu vyživové doplnky zvnútra, ale aj zvonka v podobe vlasových masiek, či správnej starostlivosti.