Presunúť na hlavný obsah

Ľad ako zázrak pre pleť. Aké účinky má na našu pokožku studená voda?

Krása

Otužovanie naberá najmä v posledných mesiacoch na popularite. Na priaznivé účinky ľadovej vody nedá dopustiť mnoho ľudí - a zdá sa, že niekoľko benefitov tejto techniky je možné aplikovať aj na našu pleť.

Otužovanie zrejme netreba dvakrát predstavovať. Táto technika, ktorá sľubuje nielen lepšiu imunitu, ale zároveň aj zmiernenie niektorých zdravotných ťažkostí, si popularitu získala najmä počas obdobia karantény. Jej benefity sú dokázateľné aj odborníkmi, a tak skutočne nejde len tak o žiaden trend, ale prospešnú techniku, ktorá vie pri správnom nastavení a užívaní priniesť výsledky. 

Ak nepatríte k ľuďom, ktorých tento trend zaujal, faktom je, že sa taktiež nemusíte ukárať o benefity, ktoré ľadová voda ponúka. Ice facial je totiž jednou z techník, ktorá v skutočnosti fungovala ešte skôr, než samotné otužovanie v ľadovej vode. Jej praktizovanie je jednoduché a dá sa skúšať priamo doma vo vlastnej kúpeľni. Pozostáva totiž z umývania si tváre ľadovou vodou.

Prečítajte si: Aj bez botoxu dokážete s pleťou zázraky: Tieto procedúry mu dokážu konkurovať a skvelé je, že sú neinvazívne

Stačí vám minimum 

Supermodelky si ľad nanášajú na tvár už roky. Práve ľad totiž dokáže pleť pekne natiahnuť, čím získate povestný babyface. Spomeňte si na vyštípanú tvár z prechádzky von. Naša pokožka vtedy dostáva akýsi boost, ktorý zlepšuje prekvenie a podľa najnovších prieskumov dokáže dokonca umývanie ľadovou tvárou odvádzať prebytočnú vodu z tváre, zbaviť nás prvotných zápalov či dokonca zničiť niektoré vyrážky. 

Najlepšie na tom vetkom je, že na to, aby ste túto techniku vyskúšali, skutočne nepotrebujete veľa. Naplňte misu vodou a vložte do nej kocky ľadu, kým sa potrebne neochladí. Následne si ňou umyte tvár, prípadne si môžete s neroztopenými kockami masírovať pleť. Zo začiatku môžete cítiť pocit nepríjemnosti, no ten by mal už po niekoľkých sekundách zmiznúť. Ak patríte medzi odvážnejšie, ponorte tak radšej tvár na niekoľko sekúnd do misy s ľadovou vodou. Pre čo najlepší efekt následne naneste gélovú, chladiacu masku alebo výživné sérum. 

Dávajte si však pozor na to, ak máte citlivú pleť. Ak to totiž s ľadom preženiete, môžu vám vzniknúť malé omrzlinky. Tak, ako pri všetkom - aj táto technika má svoje limity a menej je niekedy viac. 

Neprehliadnite: Vek je len číslo: Starostlivosť o pleť a oči vás vráti o niekoľko rokov späť, vďaka týmto produktom omladnete

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe