Presunúť na hlavný obsah

V domácom prostredí už dávno neplatí, že stačí denný a nočný krém: Ak chcete viditeľné výsledky, treba sa o seba starať

Krása

Domáca starostlivosť je pre pleť kľúčová. Hoci sa to nezdá, to čo pokožke denno-denne dodávate je mimoriadne podstatné. Práve takouto domácou rutinou, si totiž dokážete ubrať aj niekoľko rokov. Pozrite sa, čo by vám podľa odoborníčky, rozhodne nemalo chýbať.

Domáca rutina dokáže meniť celkovú štruktúru pleti

O tom, že naša pleť si pamätá, niet pochýb. To ako sa k nej správame, má na ňu rovnaký vplyv ako náš životný štýl. Kým kedysi sa domácej starostlivosti nevenovala príliš intenzívna pozornosť, dnes je všetko inak.

Inšpirujte sa: Obrátená francúzska manikúra ako hit jesene: Elegantná a chic zároveň

Pokiaľ si chcete udržať mladosť a zároveň čo najviac oddialiť invazívne procedúry, domáca beauty rutina je skrátka kľúčová. Nám odborníčka na krásu, prezradila, na čo sa na jednej strane zamerať a na druhej, čomu sa vyvarovať.

"V domácom prostredí už dávno neplatí, že stačí denný a nočný krém. Ak chcete skutočne viditeľné výsledky, rutinu je potrebné  rozšíriť o pravidelný peeling, intenzívnu nočnú masku a aspoň jedno sérum večer a ráno masírovať do pleti intenzívnou masážou, ktorej efekt na svalstvo a prekrvenie má nesmierne pozitívny účinok," hovorí Silvia Dragan, majiteľka salónu krásy Xoxo Body & Mind.

Toto by mala vaša denná rutina obsahovať:

  • denný krém
  • nočný krém
  • sérum
  • očný krém
  • peeling
  • intenzívna nočná maska

Na toto si dajte pozor

"V domácej starostlivosti si treba dať pozor na dráždivé a agresívne prípravky ako sú kyseliny a invazívne peelingy. Pri pleti platí menej je viac. Dbajte na jemné a šetrné denné odličovanie a v prípade, že máte pocit, že chcete dosiahnuť intenzívnejší výsledok určite sa zverte do rúk skúseného profesionála."

Čítajte tiež: Nakopnú metabolizmus, dodajú vitamíny. Päť potravín, ktoré je potreba pridať si do jedálnička počas chudnutia

"Nakoľko nám internetové stránky ponúkajú obrovské množstvo neoverených výrobkov, nestaňte sa pokusnými králikmi a zvoľte si istotu v rukách odborníka."

Zamerajte sa na výber správnej- sofistikovanej kozmetiky. Vyberajte si profesionálne značky, kde sa vývoj spolieha na vedu, v kombinácii s prírodou. 

Práve prírodné zložky a produkty s minimom chemických látok sa stali veľmi obľúbenými. Nejde len o trend, ale čisté zloženie je skutočne niečo, čo pleti skrátka prospieva. A najmä z dlhodobého hľadiska uvidíte aj výsledky. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe