Presunúť na hlavný obsah

Nakopnú metabolizmus, dodajú vitamíny. Päť potravín, ktoré je potreba pridať si do jedálnička počas chudnutia

Lifestyle

Ak sa túžite zbaviť nadbytočných kíl, pravdou je, že bez zmeny jedálnička to pôjde len horko ťažko. Okrem potrebných zmien by ste však potreba dbať aj na vitamíny, ktoré sú pri formovaní postavy dôležitým aspektom.

Avokádo ako prvá voľba

Táto zázračná superpotravina vplýva pozitívne hneď v niekoľkých oblastiach. Okrem toho, že je skvelá pre pleť a krásu - a nedá naň dopustiť napríklad vojvodkyňa Kate, ktorá ho považuje za neodmysliteľnú súčasť svojej rutiny krásy, nesie mnoho ďalších benefitov. Len nedávno americký plátok Nutrion publikoval štúdiu, ktorá dokázala, že konzumácia aspoň polovice čerstvého avokáda denne, znižuje chuť po jedle o neuveriteľných 40 percent - a to na niekoľko hodín. Ak nie ste veľkým milovníkom tejto potraviny, môžete začať pomaly a to pridaným avokádového oleja do rôznych šalátov. Ten je totiž tiež bohatý na mononenasýtený tuk, ktorý dodáva energiu a zároveň pomáha vášmu metabolizmu.

Staré známe jablká

Vraví sa, že jedno jablko denne, by malo byť povinnou jazdou pre nás všetkých. Niet sa čo čudovať - benefitom, ktoré ponúka, môže horko ťažko konkurovať iné ovocie. Okrem toho, že majú jablká spolu s hruškami vysoký obsah vlákniny a zároveň nízky obsah kalórii, obsahuje minerály ako draslík, horčík či vitamíny A,B a C. Ich pravidelná konzumácia sa tak ukáže na vašej postave takmer okamžite.

Prečítajte si: Začať a neprestať je jediná cesta k dokonalej figúre: Tieto tri jednoduché rady trénera implentujte do rutiny a získate telo snov

Grapefruit spaľuje tuky

Grapefruit patrí k jedným z najsilnejších prírodných spaľovačov tukov, ktoré môžete konzumovať. Spúšťa produkciu cholecystokinínu, ktorý potláča hlad. Je tiež potravinou s „negatívnymi kalóriami“, čo jednoducho znamená, že toto ovocie spáli viac kalórií ako samé obsahuje. Nie nadarmo naň nedajú dopustiť rôzne známe tváre, ktoré ho do svojich jedálničkov zaradili nielen vo forme ovocia, ale aj rôznych štiav a džúsov. Navyše, graperfruit znižuje aj hladinu inzulínu.

Bataty ako príloha

Sladké zemiaky, tiež známe ako bataty, v sebe ukrývajú prirodzenú sladkosť. Ich zaujímavá chuť síce nie je pre každého, no ak im podľahnete, faktom je, že by ste si ich kvôli najlepším účinkom mali pripravovať práve varené. Bataty majú vysoký obsah antioxidantov a protizápalových živín, ktoré podporujú zdravú funkciu očí, srdca a tráviaceho systému. 

Mnohých zmiatne sladká chuť, no v skutočnosti sa nemusíte báť - potravina sa vyznačuje nízkym glykemickým indexom, čo v ľudovej reči znamená, že cukor uvoľňuje do krvného obehu pomaly. Namiesto toho zabezpečuje reguláciu cukru v krvi a vďaka obrovskému obsahu vlákniny udržiava rýchle tempo trávenia.

Rýchly snack v podobe orechov

Ak nedáte dopustiť na oriešky, máme pre vás dobrú správu - tento obľúbený snack so sebou nesie mnoho výhod, vďaka ktorému by ste ich mali konzumovať (v rozumnom čase) čo najviac. Orechy sú totiž bohaténa bielkoviny, zdravé tuky (omega-3 mastné kyseliny) a vlákninu. Ich nevýhodou však býva, že ak siahnete po zlom druhu, môžu sa na vás nalepiť nechcené kalórie vo väčšom množstve. Pri chudnutí sa odporúčajú tak tie, ktoré majú pochopiteľne najmenej kalórií - ako napríklad kešu, mandle či pistácie.

Neprehliadnite: Diéta, pri ktorej sa nemusíte obmedzovať. Napriek tomu zatočí s vašimi kilami už za pár dní

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe