Presunúť na hlavný obsah

Počet priateľov vypovedá veľa o vašej osobnosti: Máte problém s vlastným egom alebo patríte medzi spokojné a šťastné typy?

Zábava

To akými ľuďmi sa obklopujeme, nás aj formuje. Viete však, čo počet vašich priateľov vypovedá o vašej osobnosti?

 

Priateľstvo samo o sebe vyžaduje časové aj citové investície, ktoré pri širokom okruhu známych nedokážete naplniť

To akými ľuďmi sa obklopujeme, nás aj formuje. Skutočne je to pravda, pretože je dokázané, že prostredie v ktorom sa denno - denne nachádzame je niečím, čomu sa neustále prispôsobujeme a snažíme sa do neho so svojou povahou a osobnosťou začleniť. 

No a priateľstvo je v tomto smere kľúčové. Ide o jeden zo základných pilierov šťastia. Dokonca mnohé štúdie dokazujú, že stabilné a funkčné vzťahy s našimi kamarátmi, podporujú naše psychické a zároveň aj fyzické zdravie. Viete však aký počet priateľov nám naozaj stačí a kedy si už len formujeme vlastné ego? 

Neprehliadnite: Znamenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v tom najhoršom. Vo svojom živote by ste ho mali mať zastúpené najviac

Psychológovia majú v tomto smere úplne jasno. Ideálny počet priateľov - takých skutočných, na ktorých sa môžete spoľahnúť, sú tu pre vás, keď ich najviac potrebujete a nikdy vás nesklamú je zrejme oveľa menší ako ste predpokladali. V živote vám stačia dvaja.

Všetci navyše, len pozdvihujú vaše sebavedomie, máte falošný pocit, že ak sa obklopujete množstvom ľudí, nikdy nebudete sami, no zároveň len budujete iluzórny pocit šťastia. Veľa ľudí tvrdí, že má 10 aj viac ozajstných priateľov, no zväčša je to len zdanie. Mnohokrát ide len o známach, prostredníctvom ktorých si vypĺňate voľný čas, no ak by ste sa svoje väzby pozreli hlbšie, je viac ako pravdepodobné, že odhalíte ich plytkosť.  

Platí úplne jednoduchá rovnica, čím menej blízkych priateľov máte, tým sú vaše vzťahy dôvernejšie a pevnejšie. Skrátka priateľstvo samo o sebe si vyžaduje časové aj citové investície, ktoré pri širokom okruhu známych nedokážete naplniť. 

Prečítajte si: Skvelý štart do nového roka. Ktoré znamenie sa môže tešiť na dobrý začiatok?

Koľko skutočných priateľov máte?

spolu hlasovalo 732 ľudí