Presunúť na hlavný obsah

Sexom k lepšiemu a stabilnejšiemu vzťahu. Čo pri ňom treba dodržať?

Sex a vzťahy

O tom, že milovanie je neoddeliteľnou súčasťou vzťahu, netreba ani diskutovať. Vedeli ste však, že na to, aby bol váš vzťah pevnejší, je potreba vkládať dôraz aj na sex?

Pozor na tmu

Väčšina z nás má v hlave zakorenenú myšlienku, že sex sa odohráva v noci pod rúškom tmy. Samozrejme tma má svoje čaro, no ak sa jej poddáte príliš, môže sa stať, že jednoducho stratíte vo vlastných pochybnostiach. Mnoho žien sa totiž zafixuje na tmu natoľko, že sa odmieta milovať aj inak. To však nie je správne... 

Skúste vymeniť tmu za jemné prítmie, v prípade, ak ste odvážnejšia, navrhnite milovanie ráno, cez deň či v sprche. Až keď sa pred svojím partnerom úplne otvoríte a on na vás zbadá aj tie detaily, ktoré vy považujete za chyby, váš vzťah sa skutočne stane pevnejším a otvorenejším. Každý sa totiž dokáže zamilovať do zidealizovanej verzie človeka, no len málokto má možnosť spoznať človeka aj s chybami. To je samozrejme obojstranné.

Tip: Aj keď je to spočiatku ťažké, skúste sa pri partnerovi uvoľniť a nezameriavať sa na svoje chyby. Ak mu na vás skutočne záleží, bude vás mať rád aj so striami či kilami navyše.

Prečítajte si: Breakup sex: Pomôže alebo vás dostane len do zbytočných problémov?

Nepreháňajte to 

Všetkého veľa škodí - aj sexu. Aj keď by mnohé ženy prisahali, že časté milovanie pomáha utužovať ich vzťah, opak je pravdou. Človeku sa totiž rýchlo zunuje všetko, čo môže mať ako na tanieri a preto z času na čas nezabúdajte byť aj mierne nedostupnou. Ak nemáte chuť na sex, nenúťte sa do neho - nechuť váš partner dokáže počas milovania dedukovať. Počkajte na moment, kedy sa vo vás prebudí vášeň. Kvalitný sex je viac než každodenný sex. Nehovoriac o tom, že čas, ktorý si nudným sexom ušetríte, môžete spolu stráviť aj inak.

Tip: Nie každé túlenie či spanie musí znamenať sex. Navrhnite partnerovi aj nejakú inú aktivitu - možností je neúrekom. Garantujeme vám, že nie každý muž má chuť milovať sa nonstop.

Dbajte na predstavy toho druhého 

Zahrajte si roleplay, kúpte si čipkované spodné prádlo, podväzky, milujte sa v aute... jednoducho splňte svojej polovičke aj tie najtajnejšie priania, samozrejme postupne. Výsledkom nebude len spokojný partner, ale aj akási náklonnosť, ktorá vzniká po tom, čo mu splníte prvé aj posledné. Väščina chlapov si totiž až po takýchto veciach uvedomí, čo všetko pre nich žena robí - aj keď je toho samozrejme oveľa viac. 

Tip: Predtým, než sa do niečoho takého pustíte, porozprávajte sa s ním a otvorene si povedzte, čo vás priťahuje. Vtedy snaha, ktorú vynaložíte do milovania, naberie úplne iný rozmer.

Neprehliadnite: Milovanie trikrát do týždňa. Odborníci radia, že by ste túto pravidelnosť nemali presahovať

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe