Presunúť na hlavný obsah

Milovanie trikrát do týždňa. Odborníci radia, že by ste túto pravidelnosť nemali presahovať

Sex a vzťahy

Do dnešného dňa existujú ženy, ktoré veria tomu, že pokiaľ nebudú mať so svojou polovičkou častý sex, nájde si milenku. Aká je však pravda?

Zo začiatku vzťahu mnoho z nás kladie dôraz na to, aby sme svojej polovičke splnili všetko, čo jej vidíme na očiach. Aj preto si mnoho žien naivne myslí, že medzi potreby, ktoré by mali byť okamžite naplnené, patrí časté milovanie. V rámci akejsi stigmy sa totiž muži zobrazujú ako stále sexuálne aktívni samci, ktorých nezáujem ženy odrádza. 

Vekom sa to podľa rôznych prieskumov zvykne prehĺbiť - no z času na čas aj opačne. Zvyajne jeden z partnerov v stabilnom vzťahu stráca záujem o sex a milovanie sa rozhodne neodohráva na pravidelnej báze. Ako to však v skutočnosti je - a aký štandard by sme si mali vo vzťahu udržiavať? 

Prečítajte si: Veci, ktoré muži uprednostňujú v sexe po 20-tke, 30-tke, 40-tke: Áno, sami priznávajú, že je v tom zásadný rozdiel

Ani často, ani málo 

Je pochopiteľné, že zo začiatku partnerov láka telesné spoznávanie o čosi viac - a tým pádom sa sex môže odohrávať pokojne každý deň. Faktom však je, že takéto nažívanie nevedie ku šťastnému vzťahu, práve naopak. Sex sa totiž stane akýmsi stereotypom a namiesto toho, aby ste sa naň tešili, sa pripravíte o obrovskú dávku vášne a romantiky. Každodenné milovanie totiž vie priniesť stereotyp do vášho vzťahu omnoho skôr, akoby ste čakali. 

Sexuológovia upozorňujú aj na to, že v prípade, že potrebujete mať sex každý deň, niečo nie je v poriadku. Neznamená to, že máte hneď hormonálny problém, no zrejme vaše milovanie nie je na dostačujúcej úrovni a váš partner vám jednoducho nestačil. Ľudovo povedané - sex si neužívate a skôr než na kvalitu, beriete kvantitu. V tom prípade sa radí jednoduché - zamerajte sa na to, aby bol sex prínosom pre obidve strany a nielen krátkodobým potešením. 

Optimálne je milovanie trikrát do týždňa - a toto číslo by sme podľa odborníkov nemali presahovať. Práve to je totiž zlatým stredom, kedy sa na svojho partnera a jeho telesnú blízkosť tešíme, no zároveň ňou nie sme presýtení.

Neprehliadnite: Výmena partnerov ako posledná cesta k záchrane vzťahu? S mužom sme to skúsili na vlastnej koži a takto to dopadlo

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe