Presunúť na hlavný obsah

Sex podľa manuálu? Pozrite sa, akú frekvenciu by ste mali zvoliť počas týždňa, pokiaľ sa chcete vyhnúť rozchodu

Sex

Patríte v sexe medzi plánovačov, alebo nechávate v tomto smere všetkému voľný priebeh? Odborníci sa paradoxne zhodujú v tom, že je fajn si frekvenciu milostných aktov strážiť.

Dynamika sexuálneho správania je závislá predovšetkým od nálady

Sex je skrátka večnou témou. Riešia ho rovnako muži aj ženy. A to veľmi intenzívne, hoci najmä nežnejšie pohlavie sa snaží tvrdiť, že to nie je pravda. Zamýšľali ste sa však niekedy naozaj intenzívne nad tým, ako často by ste sa počas týždňa mali spolu milovať, ak sa chcete vyhnúť nevere (či už na jednej alebo druhej strane) a následnému rozchodu? Pokiaľ nie, je čas to zmeniť. 

Prečítajte si: S manželom sme prekonali neveru. Pomohlo nám zvláštne pravidlo, ktoré okolie príliš nechápe

Áno, samozrejme náš sexuálny život ovplyvňuje množstvo aspektov. To či sme v začiatkoch vzťahu, náš vek, či máme alebo nemáme deti, či sme so sebou spokojní a mohli by sme pokračovať. Dôvodov, prečo ho mať, ale aj nemať je obrovské množstvo. 

Dynamika sexuálneho správania je totiž závislá predovšetkým od vašej nálady. A tú ovplyvňujete vy sami a vaše nastavenie. To ako sa cítite, čo momentálne prežívate a vnútorne riešite. Pokiaľ by sme sa však na to mali pozrieť z odborného hľadiska, sexuológ v tom má jasno.

"Existuje množstvo štúdií a štatistík, ktoré sa frekvencii sexu vrámi partnerských vzťahov venujú. Ja vezmem ako príklad takú, ktorej dôverujem. Podľa Kinseyho inštitútu spolu 18 - 29 roční spia v priemere 112x ročne, 30 - 39 roční 89x ročne, 40 - 50 roční 69x ročne. Zaujímavossťou však je, že dvojice, ktoré sú naozaj šťastné a sú spolu roky, majú sex raz do týždňa," prezrádza sexuológ MUDr. Emil Kajalka.

Aby však váš sexuálny život bol kvalitný, nemal by stáť len na číslach. Kľúčové sú dva faktory, ktoré milovanie opäť posúvajú do inej roviny. Bezpodmienečné prijatie a bezpodmienečné odovzdanie sa nielen voči svojej polovičke, ale aj voči sebe. Vtedy tá chémia bude naozaj fungovať. A nemusí byť zahrnutá len v štatistických tabuľkách. 

Neprehliadnite: Myslela som si, že ma miluje. Potom som sa však dozvedela niečo, čo ma zlomilo

Plánujete si sex s partnerom alebo máte radšej spontánnosť?

spolu hlasovalo 366 ľudí