Presunúť na hlavný obsah

Dovolenková sezóna sa blíži: Ktoré destinácie budú tento rok hitom a čo nás pri ceste za hranice čaká?

Cestovanie

Hoci sa to nezdá, leto je čoskoro a tu a spolu s ním prichádza na radu aj výber dovolenky. Ktoré miesta budú tento rok hitom a ako bude pandémia sprevádzať tohtoročnú summer sezónu?

Pod cestovný ruch sa pandémia koronavírusu podpísala v značnej miere. A keďže sa zdá, že situácia sa v najbližšom čase bude postupne zlepšovať, mnohí z nás už prestávajú byť takí opatrní aj vrámci svojich dobrodružných a cestovateľských plánov.

Ľudia skrátka chcú spoznávať, objavovať a preto bude predsa len tohtoročná letná sezóna v niečom iná. Čo nás na ceste za hranice čaká a ktoré destinácie budú TOP?

Najžiadanejšie destinácie už teraz majú zvýšený dopyt

Hoci sa ponuka letných dovoleniek ešte len začala, už teraz je jasné, že dopyt v porovnaní s minulým rokom výrazne stúpa. Medzi najžiadanejšie destinácie rozhodne patrí Grécko, Chorvátsko, Cyprus Toskánsko, či Turecko a veľkú popularitu si v poslednom období získavajú aj Kanárske ostrovy

Tieto krajiny sú pre Slovákov v lete hotovým rajom. Podpisuje sa pod to dostupnosť, krásne prostredie,  ideálne počasie počas letných mesiacov a v neposlednom rade aj kvalitné služby a nezameniteľná fauna a flóra. 

To na čo sa treba však pripraviť sú prípadné zmeny a požiadavky jednotlivých krajín pri vstupe do nich. Kým v minulom roku boli opatrenia stále nastavené o niečo prísnejšie, zdá sa že táto sezóna bude v tomto smere miernejšia. Práve to v značnej miere zvyšuje aj cestovateľský záujem, čo pri niektorých destináciách znamená už teraz väčší dopyt ako ponuku. 

Napríklad do takého Chorvátska ste pred rokom v lete potrebovali covid pas, prípadne ste museli mať doklad o prekonaní ochorenia, či test.

Vyzerá to, že toto leto, to už bude minulosťou a konečne sa dočkáme dovolenkovej sezóny, na akú sme boli zvyknutí pred začatím pandémie koronavírusu. 

Čoraz viac krajín od covid pasov upúšťa a dokonca nevyžadujú pri vstupe ani test. Ako príklad môžeme uviesť aj našich susedov. V Česku sa život vracia do normálu a zdá sa, že aj ostatné krajiny Európy sa do tohto trendu zapoja. Ako ste na tom vy? Máte už svoju vysnívanú destináciu?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe