Presunúť na hlavný obsah

Pavol Dendis ako jeden z nominantov cien Czech Grand Design 2021 v kategórii Módny dizajnér roka

Kariéra

Slovenský módny návrhár Pavol Dendis sa zviditeľnil kolekciou Dark Waters - Brave Youth SS22 a najnovšie je nominovaný v rámci Czech Grand Design 2021.

Celkom 79 tvorcov a firiem má šancu získať prestížne ocenenie v jednej z 8 kategórií Cien Czech Grand Design. Úvodnú nomináciu pripravila Akadémia designu ČR a ponúka prierez toho najvydarenejšieho z českého dizajnu za uplynulý rok. Medzi okuliarmi, vázami, svietidlami, foto kolážami, nábytkom či sériou ilustrácií upozorňujúcou na dezinformácie sa objavila aj kolekcia slovenského dizajnéra Pavla Dendisa “Dark Waters - Brave Youth SS22, ktorú predstavil v rámci platformy Mercedes-Benz Prague Fashion Week v septembri 2021 s podporou PRIVEÉ LOUNGE Bratislava.

Prečítajte si: Soňa Müllerová má za sebou premiéru v navrhovaní šperkov: Prstene z perál kombinuje s farebnými kameňmi

Nominácie sa zúžia na troch finalistov v každej kategórii už na začiatku marca na výstave Best of: 2021 v Galérii Českej sporiteľne. Slávnostné vyhlásenie víťazov jednotlivých kategórií i absolútneho víťaza za všetky kategórie – Grand Designéra 2021 – sa uskutoční po dvojročnej pauze opäť formou gala večera v priamom prenose na ČT art, tento krát v Hudobnom divadle Karlín, 22. marca 2022. 

Víťaza vyberá Akadémia designu ČR v trojstupňovom hlasovaní. Pre rok 2021 prijalo členstvo 62 významných osobností z radu českých i zahraničných kurátorov, galeristov, šéfredaktorov, novinárov a teoretikov dizajnu. Najlepšie projekty sa volia v hlasovaní s účasťou porôt v odborných kategóriách. Absolútnym víťazom je potom Grand Designér roku, zvolený naprieč všetkými kategóriami. 

Čítajte: Mysli lokálne, konaj globálne: Tvrdí žena, ktorá na jednom mieste sústreďuje úsilie česko-slovenských módnych návrhárov