Presunúť na hlavný obsah

Sex po tridsiatke môže byť lepší a intenzívnejší ako v ktoromkoľvek období predtým: Takto sa k nemu dopracujete

Sex

Odborníci sa zhodujú v tom, že sex po tridsiatke je tým najintenzívnejším. Základom je sa k nemu aj prepracovať a danú iskru si udržať čo najdlhšie. Viete ako na to?

Platí pravidlo, že na kvalitný sex treba dozrieť. A je to skrátka pravda. Kým v období okolo dvadsiatky, nemáme ešte veľa skúseností, nedokážeme úplne prejavovať všetky emócie, práve okolo tridsiatky sa to mení. Začíname aj intimitu intenzívnejšie prežívať a týka sa to rovnako mužov aj žien. Sme náročnejší, no zároveň si dokážeme aj viac užívať a tešiť sa zo života, len treba tomu nechať aj priestor. 

Prečítajte si: Bol ženatý a ja som ho chcela pre seba: Splnila som mu ten najtajnejší sex, po akom túžil

Atribúty, ktoré zaručujú kvalitný sex a udržiavajú iskru

Zrelosť: Práve okolo tridsiatky stúpa sexuálny apetít, no menia sa aj naše preferencie. Potrebujeme po svojom boku zrelého a uvedomelého partnera, ktorý dokáže uspokojiť naše túžby. 

Úprimnosť a otvorenosť: Toto je nielen základ fungujúceho vzťahu, ale aj sexu. Pokiaľ sa môžeme tomu druhému zveriť, povedať mu o svojich predstavách, túžbach, ale aj obavách bez ostychu je to azda najviac. Celkovo to zlepší vzájomné prepojenie a tvorí to aj podstatu kvalitného sexuálneho zážitku.

Experimentovanie: Aj muži aj ženy radi experimentujú, hoci možno každý iným spôsobom. Po tridsiatke sme však o niečo otvorenejší a doprajeme si aj v spálni veci, ktoré sme do určitého času nechceli veľmi skúšať. Vítané sú vo veľkej miere erotické hračky a pomôcky.

Nové výzvy v posteli vždy posunú sexualitu do iného levelu. Keď s tým začnete v tomto veku je viac ako pravdepodobné, že si to udržíte aj z dlhodobého hľadiska. 

Výskumy na tridsiatničkach dokázali, že: 

  • 86% už prežilo jeden alebo viac orgazmov počas milovania
  • 69% nemá problém s masturbáciou pred partnerom
  • 68% zažilo orgazmus počas posledného milovania
  • 38% používa erotické pomôcky
  • 29% nemá problém vyspať sa s partnerom na prvom rande, ak medzi nimi preskočí iskra 
  • 28% si želá častejší orálny sex

Kedy je sex najlepší?

spolu hlasovalo 586 ľudí

Neprehliadnite: Všetko bolo idylické: Až do momentu, keď sme sa prvýkrát intímne zblížili