Presunúť na hlavný obsah

Sedmička TOP cvikov na sexi ploché bruško: Dajú sa robiť všade a bez náčinia

Fitness

Jednoduché a účinné! Tieto dve slová dokonale vystihujú sériu siedmich cvikov na brucho, ktoré si osvojíte aj vy. Pretože čo si budeme hovoriť - na top tele sa musí pracovať.

Ak túžite po sexi plochom brušku, nielenže sa musíte vhodne stravovať, ale potrebné je aj cvičiť. A pravidelne. Výhodou série vyskladanej zo siedmich cvikov je, že ju môžete odcvičiť aj doma. Postačí vám k tomu len podložka, iné náčinie nepotrebujete. Pripravení? Poďme na to!

Priame brušáky

Ľahnite si na podložku, nohy pokrčte v kolenách, no chodidlá neodliepajte od zeme. Chrbát vystrite, ruky si založte za hlavu tak, aby ste si prepletenými prstami podopierali šiju, a zdvihnite hornú časť tela. Pre účinnosť cviku je dôležité, aby ste brušné svaly vťahovali dovnútra a správne dýchali - pri dvíhaní od podložky vydychujte, pri návrate do východiskovej polohy sa nadychujte.

Cvičte 3 série, v každej zopakujte cvik 20-krát.

Prečítajte si: Tajomstvo dokonalej figúry Japoniek: Ich 5 minútové cvičenie vám vyčaruje sexi krivky do mesiaca

Bočné brušáky

Začiatočná poloha je rovnaká ako pri priamych brušákoch. Dvíhať sa však budete len k jednému boku. Neklesajte ale úplne na zem, telo držte v stredovej pozícii. Pri každom prevedení cviku dýchajte rovnako ako pri priamych brušákoch. 

Spravte 20 opakovaní na jednu stranu, 20 na druhú a potom ešte raz precvičte každú stranu tým istým počtom opakovaní.

Šikmé svaly

Východisková poloha sa veľmi nemení. Pravú nohu ohnutú v kolene držte pevne na zemi a ľavú nohu pokrčte tak, aby sa jej členok opieral o koleno pravej nohy. Cieľom je hýbať sa tak, aby ste sa pri každom zdvihnutí dotýkali pravým lakťom ľavej nohy. Ak sa vám to nepodarí, nevadí, snažte sa však priblížiť čo najviac. A opäť nezabudnite správne dýchať.

Cvik opakujte 20-krát na každú stranu v 3 sériách.

Bicyklovanie vo vzduchu

Ostaňte ležať na podložke s rukami založenými za hlavou. Do stredovej pozície dvihnite vrchnú časť tela a nohami napodobňujte pohyby, akoby ste bicyklovali. Cvik je najúčinnejší vtedy, ak sú nohy čo najnižšie pri zemi. 

Odcvičte 2 série a v každej spravte 20 opakovaní. 

Neprehliadnite: Fit aj bez toho, aby ste chodili do fitka. Stačí vám opakovať štyri účinné kardio cviky

Dvíhanie nôh

Ide o cvik, ktorý je zameraný na spodné brucho a ktorý patrí medzi najnáročnejšie z tejto série. Preto ak vám nepôjde na prvý pokus, nezúfajte. Technika je nasledovná. Ľežiac na podložke vystrite obe nohy do vertikálnej polohy a ruky si dajte pod zadok. Teraz obe nohy pomaly spúšťajte k zemi a keď budete asi desať centimetrov od zeme, vytlačte ich zasa do vertikálnej polohy. 

Urobte 2 série a v každej opakujte cvik 10-krát.

Superman

Ľahnite si na brucho a ruky vystrite pred seba. Spolu s nádychom odlepte od zeme nohy aj ruky. Tento cvik robte pomaly, sústreďte sa na to, aby ste mali napnuté celé telo a hlavne sťahujte brucho. 

Cvičte 3 série a v každej spravte 20 opakovaní. 

Doska

Ľahnite si na podložku a zdvihnite sa na lakte a špičky nôh. Lakte majte na šírku hrudníka a nohy rozkročené na šírku panvy. Držte stabilitu. Počas cviku sa usilujte byť čo najvystretejší, neprehýbajte sa. Pri tomto cviku je dôležité plytké dýchanie do brucha. 

V doske vydržte 30 sekúnd. Opakujte 3-krát.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe