Presunúť na hlavný obsah

Fit aj bez toho, aby ste chodili do fitka. Stačí vám opakovať štyri účinné kardio cviky

Lifestyle

Aj keď zima udrela už v plnej sile, mali by sme sa vyvarovať nehýbaniu a na svojej postave ustavične makať. Môžete začať už z pohodlia svojej obývačky.

Skoky cez švihadlo

Ak nemáte doma ešte tento jednoduchý, no skutočne zázračný nástroj, je na čase si ho zadovážiť. Už desať minút skákania cez švihadlo denne totiž prinesie za pomerne krátky čas prekvapivé výsledky. Okrem toho, že sú skoky skvelým kardiom, pekne tvarujú aj nohy a zadok. Pozor, na to, aby mali účinky, je potreba, aby ste variáce cvikov menili. To znamená, že sa nezameriavajte len na klasický skok množmo, ale aj preskakovanie či dokonca skákanie na jednej nohe. Možností existuje desiatky, len si spomeňte na časy, keď ste boli deťmi.

Prečítajte si: Cvik baletiek, ktorý vám stiahne brucho: Vďaka tejto pozícii budete vyzerať lepšie

Horolezec

Verzia planku, ktorá vám pomôže najmä ak máte problémy s vypuklejším bruškom. Posilníte však aj ďalšie časti tela, nehovoriac o skvelej možnosti kardia, ktorú netreba na rozdiel behu praktizovať dlhší čas. Ľahnite si na zem, pričom sa oprite o svoje dlane. Paže majte vystreté a nezohýňajte ich, zabrať totiž poriadne dáte aj svojím rukám - čo je v konečnom dôsledku len a len dobre. Nohy majte vystreté a následne sa snažte akoby behať dovnútra. Zdvíhajte kolená na striedačku čo najviac k svojmu hrudníku. Robiť by ste to mali na rozdiel od iných cvičení v rýchlej intenzite. Na začiatok si dajte jednu minútu, ku ktorej každý deň pridávajte zopár ďalších sekúnd.

Jumping Jack

Na prvý pohľad jednoduchý, no skutočne účinný cvik, si väčšina žien zamiluje. Jeho prevedenie totiž nie je náročné a zvládne ho skutočne každá. Zaprite sa nohami do zeme, vyrovnajte telo a postupne odskakujte nohami od seba a späť, rukami si pritom môžete vždy tlesknuť nad hlavou. Snažte sa držať za každých okolností vystretý chrbát a zároveň stiahnuté brucho. Podobne ako pri horolezcovi, aj tu vydržte minútu. Každý deň si môžete pridávať zopár sekúnd navyše.

Bicykel 

Ak máte doma stacionárny bicykel, je jasné, že najlepšou voľbou je sadnúť si naň, no ak nie, nemusíte vešať hlavu. Variácia tohto cviku, aj keď v menšej intenzite, sa dá vykonávať aj bez stroja. Ľahnite si na chrbát, ruky si dajte za hlavu a mierne zdvihnite svoj hrudník zo zeme. Do vzduchu zároveň dostaneme aj svoje nohy, s ktorými pracujeme, akoby sme jednoducho bicyklovali vo vzduchu. Doprajte si minútu, následne si dajte 30 sekúnd pauzu a všetko zopakujte. Bruško vás síce bude páliť, no to je len následkom dobrého cvičenia.

Neprehliadnite: Cvičenie na zadok: Koľkokrát do týždňa je to ideálne a prečo by ste nemali robiť len tento jeden cvik?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe