Presunúť na hlavný obsah

Mini cut alias rýchle vyrysovanie tela do 8 týždňov: Tieto cviky vám ho zaručia

Chudnutie a diéty

Ak túžite po vyrysovanom tele, máme pre vás dobrú správu. K takýmto sexi krivkám sa dokážete prepracovať už do dvoch mesiacov. S cielenými cvikmi totiž ide všetko.

Dopracujte sa konečne k vysnívanej postave: Zn. bez zbytočných výhovoriek

Pokiaľ je aj vašim snom, krásna, vyrysovaná postava, no akosi sa vám ju nedarí dosiahnuť, máme pre vás niekoľko tipov ako sa k telu snov dopracovať už v priebehu 8 týždňov. Áno je pravda, že bez pohybu a odriekania to nepôjde, no garantujeme vám, že výsledok bude stáť za to.

Mohlo by vás zaujímať: Cvik baletiek, ktorý vám stiahne brucho: Vďaka tejto pozícii budete vyzerať lepšie

Pri rysovaní dokonalého tela je jedálniček absolútnym základom. Ono totiž naozaj platí, že strava je 80% úspechu. Preto aj mnohokrát keď cvičíte, sa vám napriek úsiliu nedarí zhodiť, pokiaľ nemáte životnému štýlu prispôsobenú stravu. Takže treba v prvom rade, treba začať v kuchyni. To čoho sa budete v prvom rade musieť vzdať nasledujúcich osem týždňov je alkohol, sladené nápoje, rafinovaný cukor a polotovary.

Tomuto sa vrámci jedálnička vyvarujte:

 • Lepok - skvelou alternatívou je pečivo z ryžovej, pohánkovej, prípadne kukuričnej múky.
 • Laktóza 
 • Jablká, nektarinky, broskyne - teda v skrate povedané,  ovocie s vysokým obsahom fruktózy.
 • Med
 • Strukoviny 
 • Alkohol
 • Rafinovaný cukor
 • Polotovary

Dopriať by ste si mali zeleninu, v čo najprirodzenejšej forme ovocie, zdravé tuky a istú dávku bielkovín. Porcia, ktorú si môžete dať vrámci hlavného jedla, predstavuje veľkosť vašej dlane. Toto je jednoduché meradlo, ktorého sa odporúčame držať. Takisto sa zamerajte na pitný režim. Dávajte telu dostatok pitnej vody, nakoľko práve tá, odplavuje z tela toxíny a pomáha organizmus detoxikovať. 

Kvalitný jedálniček, cvičenie a dobrá živostospráva sú skrátka kombináciou, ktorá funguje. Najmä je bez jo - jo efektu a dlhodobo hrá vo váš prospech. 

Čo sa týka cvičnia, zamerajte a najmä na problematické brucho, boky a stehná. Brucho sa skladá, ak si ho funkčne a opticky rozdelíme, primárne z troch častí: vrchná časť brucha, spodná časť, bočné brušné svaly, šikmé brušné svaly. Preto sú ideálne cviky, kedy zapájate všetky tieto partie. Odporúčame vám robiť túto 10 minútovku päťkrát do týždňa. Je to rýchle, veľmi efektívne a zabezečí vám to výsledky.

Efektvna desaťminútovka

 • 1. minúta: Klasický plank - Na začiatok sa zaprite dlaňami o zem, zdvihnite na špičky a snažte sa o to, aby ste mali chrbticu rovnú a telo čo najviac natiahnuté.

 • 2. - 3. minúta: Plank na stranu - Pretočte sa z klasického planku na jednu stranu, zaprite o lakeť, alebo dlaň a nohy umiestnite na seba. Po minúte strany vymeňte.

 • 4. minúta: Spodný plank - Cvik vyzerá podobne, ako klasický plank s tým, že tentokrát sa zaprite lakťami a telo držte v jednej rovine so stiahnutým bruchom.

 • 5. minúta: Opačný plank - Pretočte telo na druhú stranu, sadnite si na zem a pomaly zdvihnite zadok zo zeme s tým, že sa zodvihnete a zostanete zapretý o predlaktia. 

 • 6. minúta: Plank so zdvihnutými nohami - Ľahnite si na chrbát, zodvihnite nohy do 45 stupňového uhla a ruky vystrite do výšky. V tejto polohe vydržte minútu, pravidelne dýchajte a brucho po celý čas prirodzene sťahujte.

 • 7. minúta: Bicyklovanie – oprite sa o rovné v lakťoch uzamknuté ruky a striedavo sa snažte bicyklovať – zdvíhať synchrónne krúživým pohybom jednu a druhú nohu. Vykonajte takto 20 opakovaní.

 • 8. minúta:  Priamy zdvih nôh striedavo – Oprite sa o lakte  a dvíhajte rovné nohy striedavo jednu a druhú nohu. Počet opakovaní pre jednu nohu je 10.

 • 9. minúta: Jumping jack - Zaprite sa nohami do zeme, vyrovnajte telo a postupne odskakujte nohami od seba a späť, rukami vždy tlesknite nad hlavou. Snažte sa držať mať vystretý chrbát, zároveň stiahnuté brucho a minútu opakujte. 

 • 10. minúta: Superman - Pri poslednom cviku si ľahnite na brucho s tým, že natiahnete ruky a nohy čo najviac do strán. Stred tela zostáva na zemi, kým ruky a nohy držíte zdvihnuté čo najvyššie.

Ak sa počas 8 týždňov budete držať týchto pravidiel, je viac ako isté, že vyrysované telo sa pre vás stane vašim novým ja.

Čítajte tiež: Štíhlejšie stehná vďaka chôdzi. Aké pravidlá treba dodržať, aby ste videli efekt?

Potrpíte si na svoju figúru?

spolu hlasovalo 41 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe