Presunúť na hlavný obsah

Štíhlejšie stehná vďaka chôdzi. Aké pravidlá treba dodržať, aby ste videli efekt?

Lifestyle

Stehná sa radia medzi najčastejšiu problémovu partiu žien. Máloktorá z nás je s ich veľkosťou spokojná. Dopracovať k vami vysnívanej veľkosti sa však môžete už prostredníctvom najľahšieho pohybu - chôdze.

Spaľovanie kalórií prebieha pri akejkoľvek činnosti, ktorú cez deň vykonávame. Je však samozrejmé, že sa kalórií zbavujeme viac pri fyzickej aktivite, než pri sedení za televízorom alebo počítačom. Aj keď mnohí z nás veria mýtusu, že schudneme len pri nadmernom športovom výkone, najnovšie prieskumy túto možnosť výrazne upravujú. 

Štúdia totiž ukázala, že ľudia, ktorí kráčali rýchlejšou chôdzou, spálili na jednu míľu len o približne 25 kalórií menej než profesionálny bežec. To je síce rozdiel, no faktom ostáva, že ak nie ste milovníčkou behu, nemusíte si búchať hlavu o skriňu. Rozdiel medzi týmito dvoma aktivitami je skutočne tesný, a tak sa do najobľúbenejšieho individuálneho športu nemusíte preháňať. Stačia vám totiž prechádzky, no na to, aby ste videli efekt, je potrebné dodržať niekoľko vecí. 

Prečítajte si: Kde sa berie tuk v nohách? Fitness tréner prezradil 4 jednoduché cviky na schudnutie z nôh

Pozor na výdaj kalórií 

Tak, ako aj pri každom spôsobe chudnutia, aj tu platí jedno; výdaj kalórií musí byť väčší, než ich príjem. Ak patria stehná do vašej rizikovej partie a nadbytočné kalórie sa prejavujú najmä tam, je potrebné, aby ste aspoň mierne upravili vašu stravu. Nemusíte sa hneď hodiť na prísne diéty, stačí, ak obmeníte svoje nezdravé zvyky za čosi zdravšie návyky. Po prechádzke si tak nedoprajte sladký croissant či balík lupienkov, ale tvaroh alebo výdatného tuniaka. 

Na to, aby mala rýchla chôdza efekt a preukázala sa najmä na vašich nohách, je potrebná samozrejme pravidelnosť. Opakovať by ste ju zo začiatku mali aspoň 3x do týždňa po dobu 30 minút. Pozor, ak chcete vidieť výsledky o čosi skôr, pridajte do kroku - akoby ste sa niekam ponáhľali. Toto tempo môže byť pre vás na začiatku zvláštne, no po čase si zvyknete.

Pre čo najlepší efekt by ste však trasy mali obmieňať. Neprechádzajte sa len po rovnom chodníku, práve naopak, voľte trasy s miernym stúpaním a so sklonmi. Ak navštevujete fitnes centrum, bežiaci pás si nastavte s čo najväčším stúpaním a pridajte do kroku. Základom by pre vás mimochodom malo byť denne 10-tisíc krokov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe