Presunúť na hlavný obsah

Prírodné spaľovače tukov, ktoré udržia vašu postavu vo forme. Pre výsledok si ich doprajte na každodennej báze

Lifestyle

Jesť a nepribrať je snom takmer každej ženy. Aj keď do dnešného dňa neexistuje spôsob, ako túto túžbu premeniť na skutočnoť, faktom je, že si niektorými potravinami vieme dopomôcť.

Škorica

Ak patríte k milovníkom sladkého, zrejme ste počuli, že najlepšou variantou je nahradiť cukor práve škoricou, v horšom prípade škoricovým cukrom. Má to svoje opodstatnenie - toto obľúbené ochucovadlo, ktoré je obľúbené najmä v predvianočnom období, totiž okrem skvelej chuti dokáže aj znížiť hladinu cukru v krvi. Pri pravidelnom využívaní škorice sa dostávame k tomu, že chuť na sladké býva potlačené - a to práve vďaka zázračnej potravine, ktorá by mala byť neodmysliteľnou súčasťou nášho jedálnička. Pridať si ju môžete takmer do čohokoľvek - od kávy, čaju, jogurtu či kaše. Tí najväčší milovníci nedajú dopustiť ani na tzv. škoricový vývar, kedy vo vriacej vode necháme rozpustiť približne 2-3 čajové lyžičky škorice. 

Prečítajte si: Ideálna váha žien podľa výšky. Spadáte do tejto kategórie?

Zázvor 

V zimnom období je povinnou jazdou aj zázvorový čaj, ktorý vplýva okrem posilnenia imunity pozítivne aj na náš metabolizmus - a tým pádom aj spaľovanie tukov. Obsahuje totiž enzým zvaný zingibain, ktorý pomáha tráviť bielkoviny a už samotný koreň pôsobí na telo detoxikačne, nakoľko obsahuje veľké množstvo antioxidantov. 

Zázvor je obľúbený aj vďaka všestrannému použitiu - a na to, aby ste jeho účinky pocítili, ho nie je potreba konzumovať v surovej forme. Pridať si ho môžete napríklad do rôznych drinkov, nápojov, polievok či čajov, kde ho jednoducho necháte vylúhovať na pár minúť. 

Chilli papričky 

Pre milovníčky pikantnej kuchyne máme skvelú správu - a to, že pravidelné konzumovanie chilli papričiek dokáže s našim telom zázraky. Ich prínos pri spaľovaní tukov je nepopierateľný. Kapsaicín, teda látka, ktorá im dodáva pálivosť, v značnej miere znižuje pocit hladu, zlepšujú trávenie a zároveň aj zvyšuje spaľovanie kalórií. Vhodné je teda zeleninu konzumovať najmä v období, keď sa snažíme svoje telo detoxikovať od škodlivých látok. Nezabúdajte však, že aj v tomto platí, že menj je niekedy viac a nadmernou konzumáciou zeleniny si viete aj uškodiť.

Dostatok vody ako základ 

Pri akomkoľvek chudnutí či naštartovaní metabolizmu je potrebné dodržiavať najmä jedno pravidlo - a to pravidelne dopĺňať tekutiny, bez ktorých to jednoducho nepôjde. Dbajte na to, aby ste aj v jesennom počasí dodržiavali pitný režim - čo je minimálne 2 litre vody denne (bez kávy a rôznych močopudných čajov či sladkých vôd). 

Neprehliadnite: Chyby, ktorých sa pri chudnutí najčastejšie dopúšťame: Výživový poradca prezradil, čo vyhodiť z taniera

- Najčítanejšie -