Presunúť na hlavný obsah

Rýchla prírodná pomoc. Naparovanie ponúka mnoho výhod nielen zo zdravotného, ale aj beauty hľadiska

Lifestyle

O pozitívnych účinkoch sauny či jednoduchého domáceho naparovania počuli najmä ľudia ktorí majú tendenciu rýchlo prechladnúť. Táto procedúra však v sebe skrýva omnoho viac.

Vedeli to už naše staré mamy. Akonáhle nás trápil nepríjemný zápal alebo sťažené dýchanie, ich najčastejšou radou bolo nechať sa naparovať nad hrncom horúcej vody, hlavu si nechať zakrytú pod uterákom a nasávať silu väčšinou liečivých byliniek, ktoré sa vo vriacej vode lúhovali. Tento domáci trik dokázal naše telo zbaviť chrípky, šťaženého dýchania, ale aj rôznych zápalov. V skutočnosti však v sebe, zdá sa, skrýval omnoho viac benefitov. 

Prečítajte si: 5 čajov, ktoré vám pomôžu elimovať vrásky a naštartujú chudnutie: Tieto by ste si mali dopriať na dennej báze

Záchrana pre pleť 

Odborníci sa dnes zhodujú na tom, že práve dočasné naparovanie je v skutočnosti aj kľúčom ku krásnej a zdravej pleti. Tento jednoduchý trik vykonávaný na pravidelnej báze totiž dokáže pleť nielenže zbaviť usadených nečistôt, ale zároveň pôsobí ako prevencia pred zápalmi či iným zanesením pokožky. Ďalším, nemenej významným benefitom naparovania je zlepšenie prekrvenia pleti, čo ide ruka v ruke s vyhladzovaním jemných vrások. A to bez toho, aby ste používali drahé anti-age krémy či absolvovali procedúry s rôznymi výplňami.

Teplo síce nedokáže póry otvárať tak, ako si mnohí mylne myslia, no faktom je, že ich dokáže uvoľniť. Tým pádom sa z nich uvoľňuje nielen maz, ale aj nečistoty, ktoré sa v ich vnútri nachádzajú, čím dochádza k jednoduchšiemu čisteniu. Jemné začervenanie, ktoré po naparovaní nastáva, je tiež pozitívnym znakom. Značí to totiž, že prebieha zvýšená mikrocirkulácia a že pleťou prúdia živiny a kyslík. Tým sa samozrejme podporuje tvorba kolagénu, čo má práve za výsledok zbavenie sa drobných vrások. 

Neprehliadnite: Clean beauty: Dopracujte sa k nádhernej pleti a telu bez zbytočnej chémie, ktoré vecičky sú must-have?

Možností je mnoho 

Najjednoduchším spôsobom, ako sa naparovať, je práve spomínané naparovanie doma nad hrncom vody. Existuje však mnoho iných variánt, medzi nimi aj pravidelná návšteva sauny či rôzne masky. V tomto prípade sa však odporúča zveriť do rúk kvalitnej profesionálky - kozmetičky, ktorá presne vie, ako sa o vašu pleť postarať. Po naparovaní by ste totiž vašej pleti mali dodať potrebné sérum a správnu skincare starostlivosť. Je to mimoriadne dôležité, nakoľko je po tejto procedúre pleť citlivejšia a náchylná na poškodenie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe