Presunúť na hlavný obsah

Molekula z ruže, ktorá pomáha pri antiagingu. Francúzsky kvet dokáže zachovať mladosť oveľa viac než drahé krémy

Lifestyle

Udržať si mladistvý vzhľad čo najdlhšie je prianím nejednej ženy. Tajomstvo spočíva tak, ako pri každej veci, v prevencii, no to neznamená, že ste už pri prvých vráskach svoju príležitosť prepásli. Pomoc sa núka aj v prírode, ktorá nám dokazuje, že je rovnako silná ako chemické procedúry.

Hlavní roli hraje účinná látka bohatá na rostlinné sloučeniny, které dokážou zapnout spínač mládí v pleti. Tou látkou je Absolue Perpetual Rose, přírodní zázrak získávaný z unikátního druhu růže

Každá žena, ktorá túži zachovať si mladosť čo najdlhšie vie, že bez toho, aby dodala svojej pleti potrebné látky, to jednoducho nepôjde. Okrem vyváženej stravy, ktorá by mala obsahovať aj dostatočný príjem tekutín - a to minimálne dva litre vody denne, je potreba sa o svoju pleť starať aj z vonkajšej strany. Kyselina hyalurónová ako skvelý hydratačný prostriedok, vitamín C ako aktivátor pri tvorbe kolagénu či retinol, ktorý dokáže odbúravať staré bunky kože sú nepísaným pravidlom pre každú ženu po 30-tke. Aj v tomto prípade totiž platí, že najlepšia je prevencia - a začať je potreba ešte predtým, než sa na tvári objavia prvé ryhy v podobe vrások. 

Výťažok z ruže ako preukázateľný pomocník

V každej našej bunke sa vytvára ademosinmonofosfát, aktivovaný proteinový enzým, ktorý dokáže spomaľovať proces stárnutia. Riadi hneď tri dôležité funkcie buniek - energiu, ich regeneráciu a následne ochranu. S pribúdajúcim vekom enzým v našich bunkách klesá a tým pádom aj odolnosť voči starnutiu. 

Len pred niekoľkými rokmi prišli odborníci s úžasným objavom - a to, že na juhu Francúzska existuje špeciálny druh kvetu, konkrétne ruže, ktorá sa už na prvý pohľad líši od iných. Tento typ totiž kvitne celý rok a nielen počas sezóny - začo môže práve vysoká koncentrácia spomínaného enzýmu. večná ruža, ako ju Francúzi nazývajú, síce rastie ''prírodne'' len na jednom v mieste, no nie je vylúčené áni jej pestovanie na iných lokalitách.

Momentálne sa z kvetu vyrábajú najmä séra, ktoré podľa najnovších výskumov poriadne prekvapujú. Aj keď ich používanie samozrejme nesľubuje večnú mladosť, pri pravidelnom, už 4-týždňovom používaní sa pleti vracia pružnosť, mladistvý boost a v neposlednom rade sa zmenšuje viditeľnosť vrások.

Neprehliadnite: Tri zlozvyky, kvôli ktorým sa nám objavujú vrásky už v mladom veku. Zbavte sa ich, kým nie je neskoro

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe