Presunúť na hlavný obsah

Strie ako neželaný doplnok na našej pokožke: Zbavte sa ich pomocou kombinácie procedúr, ktorá prináša skutočné výsledky

Lifestyle

Takmer každá žena si na svojom tele nájde biele jazvy ešte z čias puberty, ktoré značia náhly vývoj tele. Neželaný doplnok sa objavuje však najmä po tehotenstve, obzvlášť na brušku. Čo sa s ním dá robiť?

K dnešnému dňu existuje na trhu stovky krémov, ktoré sľubujú okamžitý výsledok v boji so striami. Faktom však je, že podľa dertmatológov dokážu dosiahnuť len skutočne minimálny efekt, ktorý si často ani po pravidelnom užívaní samy nevšimneme. Kombinácie rôznych účinných látok dokážu z povrchu pokožky pôsobiť totiž len v čase, ak je rana, v tomto prípade jazva z natiahnutia kože, čerstvá. 

„Strie sú typov jazvy, ktorá sa objavuje ak sa pokožka príliš roztiahne alebo naopak, stiahne. Tieto prudké zmeny ničia štruktúru kože, jej kolagén a elastín, čo vedie k striam počas toho, ako sa naša pokožka hojí,'' prezrádza uznávaná dermatologička Samantha Ellis, ktorá pôsobí na jednej z najprestížnejšej univerzít sveta v Kaliforni. Podľa jej slov sa práve tento proces hojenia dá podporiť rôznymi prípravkami, ktoré sú na trhu. V momente, keď jazva vybledne, je však jedinou možnosťou pre ženu nášteva odborníčky, ktorá sa o strie postará prostredníctvom špeciálne určených procedúr. 

Prečítajte si: Tri zlozvyky, kvôli ktorým sa nám objavujú vrásky už v mladom veku. Zbavte sa ich, kým nie je neskoro

Zabudnite na reklamné triky 

Akýkoľvek typ jazvy sa z našej pokožky nedá odstrániť, no vďaka pokroku medicíny vie takmer úplne zaniknúť v štruktúre našej koži. Na to, aby sa strie čo najviac priblížili farbe pokožky a okolie si ich nevšimlo, je potrebné absolvovať kombináciu procedúr.

„Zahŕňa to zo začiatku laser, neskôr chemické pílingy, v prípade aj ultrazvuky a rádiofrekvenciu,'' opisuje zo svojich skúseností dermatologička, ktorá sa vo svojom výskume snažila prísť aj na to, či sa dá nepekným jazvám na tele predísť. Odpoveď zrejme zaskočí každú ženu - nie je to možné. Napriek zdravej strave a životnému štýlu totiž existuje najmä pri tehotenstve riziko, že sa jazvičky na pokožke objavia.

Práve kombinácia spomínaných procedúr však v kombinácii s vitamínom A, ktorý na našej pokožke predstavuje retinol a s vitamínom C, ktorý pomáha pri boostovaní kolagénu v našom tele, dokáže zázraky. Aj v tomto prípade však platí, že je potrebné konzultovať všetko s odborníkom, nakoľko si vieme bariéru kože experimentovaním s aktívnymi látkami a špeciálnymi sérami na telo zničiť.

Neprehliadnite: Light therapy ako kľúč k zdravej pleti. Novinka, ktorá valcuje zahraničný trh

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe