Presunúť na hlavný obsah

Tri zlozvyky, kvôli ktorým sa nám objavujú vrásky už v mladom veku. Zbavte sa ich, kým nie je neskoro

Lifestyle

Časom neminú nikoho z nás. Vrásky, stopy starnutia an našej tváre, ale aj dekolte, ale aj rukách, sú povinnou jazdou, ktorej sa nikto nevyhne. Dá sa však oddialiť - a čo je najdôležitejšie, dá sa predísť veciam, ktoré starnutie spôsobujú o čosi skôr.

Mračenie sa 

Už naše staré mamy nám vraveli, že sa máme usmievať - inak sa nám na čele vytvorí nepekná vráska, ktorá nás bude sprevádzať celý život. Mali pravdu - práve vráska hnevu je najčastejším prvým príznakom starnutia. Zatiaľ čo sa kedysi vytvárala približne v strednom veku obdobia ženy, dnes nie je raritou u mladých žien, ktoré ju následne odstraňujú estetickými zákrokmi. 

Samozrejme, sú situácie, kedy sa v živote nevieme usmievať, no o čosi dôležitejšie je to, aby sme spozorovali, ako naša tvár vyzerá v neutrálnom stave. Ako sa práve tvárite, keď niekoho počúvate, keď rozmýšľate? Všetko je to o zvyku a tak, aby ste predišli nielen vráskam, ale aj trvalému, nahnevanému výrazu, zmeňte svoj postoj, kým nezanechá na čele trvalé stopy. 

Prečítajte si: Vitamíny, ktoré vám pomôžu udržať si mladosť. Z akých potravín ich môžete čerpať?

Pozeranie do mobilu

Žijeme v dobe, kedy je vlastnenie mobilného telefónu povinnou jazdou - bez ohľadu na to, koľko máme rokov. Práve u mladých ľudí sa však vytvára závislosť, ktorá človeka dokáže udržať pri obrazovke smartfónu niekoľko hodín denne. O tom, že to nie je dobré pre náš zrak, zrejme netreba diskutovať, no príliš časté ťukanie do telefónu prináša aj mnoho beauty defektov. 

Źmúrenie spôsobuje príliš veľké namáhanie očného okolia, ktoré je mimochodom veľmi citlivé a patrí k miestam, ktoré si dokážeme na tvári ''opotrebovať'' čo najskôr. Časté je mračenie, ale zároveň nesprávne držanie tváre, ktorú intuitívne ťaháme dovnútra. To má na svedomí stratenie pružnosti sánky a vytváranie nechcenej dvojitej brady.

Fajčenie 

Či sa vám to páči a či nie - fajčenie nielenže škodí zdraviu, ale aj kráse. Okrem mnohých nechcených benefitov zanecháva totiž nepekné stopy na výzore. Okrem stále spomínaného zožltnutia zubov a zhoršenia kvality pleti sa vám pravidelným fajčením - bez ohľadu na to, aký typ cigariet preferujete, na tvári vytvárajú fajčiarske vrásky v okolí úst. V tomto prípade vám nepomôžu ani tie najlepšie antiage krémy. Pravidelnosť je totiž základom a ak fajčíte na dennej báze, vaša pleť si to zapamätá.

Neprehliadnite: Estetický zákrok, ktorý naberá na obľube. Vytvarujte si dokonalý profil bez použitie cudzích látok

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe