Presunúť na hlavný obsah

Sila aktívnych ingrediencií: Zistite, čo potrebuje vaša pleť a vďaka tomu zastavte čas

Krása

Vitamín C, AHA kyseliny, kyselina hyalurónová a mohli by sme pokračovať... To čo však potrebuje pleť každej jednej z nás sa líši. Pozrite sa, čo by ste mali dopriať tej vašej. Ak chcete zastaviť čas, zacielenie je kľúčové.

Pokiaľ vás dlhodobo trápi problém s pleťou, ktorý nedokážete vyriešiť, možno je čas sa zamyslieť nad tým, či jej nedodávate opak toho, čo potrebuje. Pozrite sa na to, čo by ste si mali dopriať v prípade jednotlivých nedostatkov a zapracujte to do svojej beauty rutiny.

AHA kyseliny alchýmia pre dehydratovanú pleť

AHA kyseliny, sú prírodné kyseliny, ktoré sa vyskytujú v najprirodzenejšej forme, najmä v citrusoch, paradajkách, hrozne, či v jablkách. No ich benefity v beauty oblasti sú nepopierateľné. Ich hlavným a najvýraznejším prínosom je, že odstraňujú odumretú vrstvu kože a nechávajú priestor vyniknúť novej, sviežej a aktívnej vrstve, ktorú máme pod povrchom.

Mohlo by vás zaujímať: DIOR CRUISE 2022 v Aténach: Na mieste, kde sa prvýkrát konala olympiáda, kráčali novodobé bohyne

Ideálne je používať tieto produkty pre pleť, ktorá je vysušená, dehydrovaná, so známkami mimických vrások a pri začiatkoch starnutia.

Aplikujte ich však skôr večer, nakoľko po ich použití, môže byť pleť mierne začervenaná. Počas leta si tiež dajte pozor na to, aby ste ich používali s dostatočnou SPF ochranou. Predídete tak zbytočným pigmentovým škvrnám. 

Kyselina hyalurónová ako zmizík vrások

Tento druh kyseliny sa úplne bežne vyskytuje v našej pleti. Faktom však zostáva, že ako starneme, jej podiel v našej pokožke prirodzene klesá.

Udžiava v pleti hydratáciu, dodáva jej objem, keďže jedna molekula, v sebe dokáže uzamknúť vodu a zväčšiť svoj objem až o 100%.

Prispieva k eliminácii jaziev, lepšej regenerácii pokožky, redukuje jemné vrásky a pôsobí aj ako ochraná bariéra. Skvelé je, že vyhovuje všetkým vekovým kategóriám aj typom pleti. Preto ju môžete používať v každom veku a v kombinácii rôznych produktov. Pleť totiž dokonale vypne a má výborný liftingový efekt. 

Vitamín C - dokonalý životabudič

Vitamín C sa radí medzi jednu z najdôležitejších anti - ageingových zložiek. Chráni pleť pred vplyvom voľných radikálov, pomáha redukovať vrásky, pigmentové škvrny,  zjednocuje tón pleti.

Čítajte tiež: Make-up looky Dior Haute Couture jar/leto 2021. Nechajte sa uniesť ódou na prirodzenú krásu

Dobré je aplikovať si ho ráno a večer, pokiaľ vás trápia spomínané defekty ako sú pigmentové škrvrny, akné, vrásky. Nekombinujte ho však v žiadnom prípade s prípravkami na základe peptidov, keďže by samotný vitamín C, mohol znižovať ich účinok. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe