Presunúť na hlavný obsah

3 kroky k zdravej korune krásy počas leta: Držte sa rady odborníčky a predídete lámavosti, či zbytočným poškodeniam

Krása

Leto sa na našich vlasoch dokáže riadne podpísať. Ak však chcete predsa len svoju korunu krásy ochrániť, skúste sa držať overených rád odborníčky. Takých, ktoré naozaj fungujú.

Hoci sa väčšina z nás nevie leta dočkať, je to aj obdobie, kedy by sme sa o seba predsa len mali o niečo intenzívnejšie starať. Slnko, chlórovaná, či morská voda, vietor, piesok to všetko sa totiž odzrkadlí na našej pleti a vlasoch. My sme sa tentokrát pozreli na to, ako sa o svoju korunu krásy počas horúcich dní starať a ako predchádzať ich trvalému poškodeniu.

"Vlasy vo svojej prirodzenej podobe obsahujú 10 – 15 % vody, tá sa však počas teplejších dní viac odparuje. V dôsledku toho sa vlas ako taký, oveľa viac vysušuje. Preto cielená a intenzívna starostlivosť je niečo, čo si v lete musíte dopriať, ak chcete predchádzať nezvratným defektom," vysvetľuje Alena Nová, hairstylistka. 

1. Cielená a intenzívna starostlivosť 

Vlasy aj naša pokožka sú cez leto vystavené vplyvom veľkého sucha a častejšej dehydratácii. Práve preto je nesmierne dôležité dbať na pravidelný prísun hydratačných prípravkov. Veľmi dobre fungujú ochranné krémy alebo olejčeky na vlasy.

Mohlo by vás zaujímať: Skrášľovacie masky na tvár. Najkrajšie ženy na svete nedajú dopustiť práve na tento produkt

Takisto je skvelé dopriať si rekonštrukčnú kúru, prípadne si robiť zábaly s profesionálnou kozmetikou. Výborné sú v lete hydratačné masky, ktoré pokojne môžete nechať pôsobiť aj dve hodiny, aby prenikly do samotnej kutikuly vlasov. 

2. Dopĺňajte vodu a vitamíny zvnútra

To čo sa na vlasoch naozaj veľmi pozitívne prejaví, je dostatočná výživa zvútra. Naordinujte si počas týchto dní kombináciu klasického C - éčka, B12 a kolagénu. Veľa pite, avšak ideálne čistej vody a snažte sa eliminovať príjem kofeínu a alkoholu. Áno, toto všetko sa na našich vlasoch podpisuje. 

3. Zabudnite na fén, kulmu, či žehličku

Počas leta je ideálne vlasy nesušiť často fénom a takisto používať žehličku, či kulmu minimálne. Pozor treba dať aj na príliš časté umývanie vlasov, ktoré je pre ne v určitom smere zaťažujúce. V prípade česania sa takisto neodporúča rozčesávať mokré vlasy, výnimkou je jedine ak máte v nich aplikovaný produkt. 

Inšpirujte sa: Kyslík ako cesta ku kráse: Je dokonalým elixírom pre vlasy, pleť aj pokožku

Vlasy by ste na mokro mali rozčesávať výlučne s maskou či kondicionérom pred finálnym opláchnutím, no nie po ňom. Inak vám hrozí polámanie končekov, ich štiepenie a pokiaľ túžite dosiahnuť určitú dĺžku, takto sa vám to zrejme nepodarí.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe