Presunúť na hlavný obsah

Microneedling ako procedúra budúcnosti. Dokáže zastaviť vypadávanie vlasov či omladiť pleť

Lifestyle

Zákrok, ktorý odporúča čoraz viac dermatológov sa teší veľkej obľube. Niet sa čomu čudovať - jeho výsledky sú označované takmer za zázračné.

Podobne ako pri ostatných beauty zákrokoch, ani microneedling (v slovenskom jazyku tiež ihličkovanie či prístrojová mezoterapia) sa na kozmetickom trhu neobjavil z čista jasna. Prvé ''pokusy'' sa odohrali už v roku 1995, kedy sa na základe výskumov preukázalo, že majú oveľa väčší potenciál, ako sa čakalo. Neinvazívny zákrok totiž dokáže viac než len dodať pleti potrebný boost. 

Prečítajte si: SOS proti padaniu vlasov. Dá sa rednutiu našej koruny krásy zabrániť?

Najviac benefitov 

Spomedzi všetkých procedúr práve microneedling ponúka najviac benefitov. Okrem toho, že dokáže pokožku hydratovať, má ďalšie výsledky. Zjednotenie pleti, vypnutie vrások a teda značné omladenie tváre, aktivácia prirodzenej tvorby kolagénu, odstránenie jaziev a strí či pomoc pri vypadávaní vlasov - to sú len najčastejšie pozitívne dopady na naše telo. 

Pleť je podľa odborníkov viditeľne krajšia a pružnejšia už po prvej procedúre. Samozrejme na to, aby ste dosiahli omladenie pleti, je potrebné pravidelné navštevovanie odborníka, ktorý vám microneedling vykoná podľa predpísaných pravidiel - a čo je najdôležitejšie, s látkami, ktoré vyhovujú presne vášmu typu pleti. Nejedná sa totiž o univerzálny zákrok, ktorý je vykonaný na každom rovnako, práve naopak. Opakovať by ste ho zo začiatku mali každé dve týždne po dobu dvoch mesiacov.

Určený na mieru

Dermatológ alebo profesionálna kozmetička pred vykonaním microneedlingu natrie tvár znecilitvujúcim krémom. Pomocou špeciálneho pera, s drobnými, pravidelne do nastaviteľnej hĺbky vysúvajúcimi sa ihličkami, sa aplikuje do strednej vrstvy kože kyselina hyalurónová a roztoky s obsahom stimulujúcich látok – podľa typu pokožky a problému. Ihly prenikajú do kože len na krátky okamih, a tak sa nemusíte báť žiadnych trvalých jaziev či zranení.

Táto technológia vytvára len mierne poškodenie kože tým, že sa v určitých vrstvách pleti vytvoria vpichy. Telo využíva vlastnú podpora regeneráciu -  a tvorba vlastného kolagénu vedie k lepším a trvalejším výsledkom. 

Neprehliadnite: Odumreté bunky vymeňte za nové a hneď máte o 5 rokov menej: S týmito beauty produktami sa vám to podarí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe