Presunúť na hlavný obsah

Nesprávna starostlivosť o dekolt dokáže znásobiť náš vek. Rutina by mala pozostávať z troch základných krokov

Krása

Aj keď je našou vizitkou najmä tvár - a mnoho žien preto tej svojej dopraje prvotriednu starostlivosť, faktom je, že to nie je jediná viditeľná časť tela, na ktorej badať starnutie príliš skoro. Pozornosť by sme mali venovať aj dekoltu, ktorého pokožka je mimoriadne citlivá.

Pozor na sprchové gély 

Základom starostlivosti o pleť je zvoliť si vhodný čistiaci gél, ktorý pokožku príliš nevysušuje a zároveň ju dokáže zbaviť nečistôt. Zatiaľ čo niektorí odporúčajú ''odličovať'' a čistiť si aj dekolt, oveľa väčšiu pozornosť by ženy mali venovať výberu sprchového gélu, ktorý pravdepodobne v starostlivosti o pokožku využívajú viac. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú tendenciu sprchovať sa dvakrát denne, neodporúča sa pri každom umytí využívať sprchové gély, nakoľko ich príliš častá aplikácia narúša bariéru kože. 

Oveľa väčšiu pozornosť by ste mali venovať aj výberu sprcháču, ktorý by nemal získať miesto vo vašej kúpelni len podľa vône. Dávajte si najmä pozor na rôzne parabény a alkohol, ktoré nemajú častokrát v čistiacej kozmetike čo hľadať. 

Prečítajte si: Beauty produkty proti starnutiu pleti: Vrátia vám to o pár rokov tým, že budete vyzerať stále rovnako krásne ako dnes

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Nielen zvonka, ale aj z vnútra. Povinnou jazdou každej ženy by mala byť najmä v pokročilejšom veku pravidelná návšteva kozmetičky, ktorá sa postará nielen o vašu pleť, ale aj dekolt. Vyživujúce masky, séra či iné produkty - to je dnes už tovar, ktorý nájdete aj v regáloch drogérie. Podobne ako vaša tvár, aj váš dekolt by mal byť pravidelne vyživovaný. V prípade nedostatku pitného režimu bude trpieť nielen vaša pleť, ale aj hrudník. Samozrejmosťou je využívanie telového krému, no uškodiť si nemôžete ani tvárovým krémom, ktorý jednoducho nanesiete okrem pleti aj na spomínaný dekolt. Samozrejme aj v tomto prípade platí, že kvalita je viac.

SPF ako základ 

Blokuje škodlivé UVA a UVB žiarenie, čím našu pleť chráni od rýchlejšieho starnutia a pigmentových škvŕn. Mnoho žien zabúda na to, že tak, ako aj tvár, aj náš dekolt zvyčajne vystavujeme slnečným lúčom - no na rozdiel od pleti ho nechránime žiadnym faktorom. Koža na ňom je však rovnako tenká, ako na tvári, a tak si aj v tomto zaslúži špeciálnu starostlivosť.

Aj v tomto prípade platí, že nemusíte siahať po novom produkte - a jednoducho môžete použiť SPF, ktoré používate už pri svojej skincare rutine. 

Neprehliadnite: Defekty spôsobené slnkom dokážete dať opäť dokopy, len treba začať včas: Kombinácia týchto vecí naozaj funguje

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe