Presunúť na hlavný obsah

Urýchlite výsledky cvičenia. Pomôže vám k tomu nielen vyvážená strava, ale aj prírodné spaľovače

Lifestyle

Kým na sebe začnete badať prvé výsledky cvičenia, môže to trochu trvať. Závisí to nielen od vašej genetiky, ale aj iných faktorov, ktoré ovplyvňujú proces tvarovania postavy. Dobrou správou je, že niektoré z nich sa dajú ovplyvniť.

Tekutiny ako základ 

Najbanálnejšia vec, na ktorú mnoho z nás zabúda, je dodržiavanie správneho pitného režimu. Znamená to nielen vyhýbanie sa sladkým nápojom či prehnanému množstvu kofeínu, ale aj denný príjem tekutínAby bolo vaše telo dostatočne hydratované, je potrebné vypiť každý deň približne 40 ml vody na kg telesnej hmotnosti. Ak cvičíte najmä kardio, kedy sa naše telo zvykne oveľa viac zapotiť, pokojne presiahnite tento limit. 

V prípade, že má vaše telo nedostatok vody, vplýva to aj na svaly a ich formovanie. Vaše telo sa tiež automaticky prepína do nižšej výkonosti, a tak nielenže nevládzete cvičiť toľko, ako kedysi, ale zároveň ste unavení.

Prečítajte si: Nápoje, ktoré naštartujú váš organizmus pred spaním. Tie správne kombinácie vám pomôžu spáliť viac kalórií aj v noci

Jedlo po tréningu 

Ďalšou chybou, ktorú mnoho z nás robí, je, že si po tréningu nedoprajete žiadne výdatné jedlo. Spája sa to väčšinou so strachom z kalórií. Faktom však je, že po akomkoľvek cvičení je telu potrebné dodať živiny aj v podobe jedla. Neznamená to, že si po dobrom výkone vo fitku máte dopriať hneď kalorickú bombu, práve naopak. Vsaďte na jedlo, ktoré vám ponúka najmä bielkoviny, ktoré pozitívne pôsobia na regeneráciu svalov a zároveň ich posilneniu.

Zaradiť do jedálnička po tréningu môžete napríklad vajíčka, cottage cheese, tofu, tuniaka či lososa. Možností je neúrekom - začať môžete aj malými snackami, akými sú napríklad mandle či grécky jogurt.

Grapefruit ako prírodná záchrana

Grapefruit patrí k jedným z najsilnejších prírodných spaľovačov tukov, ktoré môžete konzumovať. Spúšťa produkciu cholecystokinínu, ktorý potláča hlad. Je tiež potravinou s „negatívnymi kalóriami“, čo jednoducho znamená, že toto ovocie spáli viac kalórií ako samé obsahuje. Nie nadarmo naň nedajú dopustiť rôzne známe tváre, ktoré ho do svojich jedálničkov zaradili nielen vo forme ovocia, ale aj rôznych štiav a džúsov. Navyše, graperfruit znižuje aj hladinu inzulínu.

Neprehliadnite: Vyskladajte si jedálniček tak, aby išli kilá dole: Zdravý tanier vám pomôže prepracovať sa k vytúženej figúre

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe