Presunúť na hlavný obsah

Nápoje, ktoré naštartujú váš organizmus pred spaním. Tie správne kombinácie vám pomôžu spáliť viac kalórií aj v noci

Lifestyle

Chudnutie bez toho, aby sme sa príliš namáhali - to znie pre väčšinu ženu ako splnený sen. Aj keď sa trvalý efekt nedá dosiahnuť ničnerobením, faktom je, že si ľahkým spôsobom skutočne môžete dopomôcť k spaľovaniu kalórií.

Levanduľový čaj 

To, že kvalitný spánok má vplyv nielen na naše zdravie, ale aj to, ako vyzeráme, je každému jasné. Bez toho, aby sme nášmu telu dopriali potrebný odpočinok, nemôžeme očakávať, že náš organizmus bude pracovať najlepšie, ako vie. To isté sa týka aj chudnutia - a každý výživový poradca či profesionálny tréner apeluje na to, aby ste si dopriali najmä dostatok kvalitného spánku. Kalórie totiž prirodzene spaľujeme aj počas noci, kedy naše telo oddychuje.

Horúca šálka levanduľového (poprípade harmančekového) čaju dokáže pred spánkom skutočné zázraky. Okrem toho, že tieto dve rastlinky pôsobia ako prírodné sedatívum, pomáhajú podporovať aj zdravú hladinu glukózy v tele. 

Prečítajte si: Títo ľudia najčastejšie sabotujú vašu snahu schudnúť: Pravdou však je, že nechcú, aby ste vyzerali lepšie

Hroznová šťava

Štúdia publikovaná v odbornom magazíne International Journal of Obesity ukázala, že resveratrol, jedna z látok, ktorá sa nachádza v obľúbenom ovocí, dokáže premieňať biely tuk, ktorý kladá kalórie na hnedý tuk, ktorý ich spaľuje. Znie to ako sen, čo poviete? Pohár hroznovej šťavy, najmä vo večerných hodinách, tak dokáže zvýšiť podporiť boj nášho tela proti nadbytočným kalóriám. Pozor, s hroznovou šťavou by ste to však rozhodne nemali preháňať - a nemali by ste si dopriať viac, než približne 2dcl pred spaním. Inak môžete vášmu telu dodať energiu, kvôli ktorej budete mať problém so spánkom. A ten je v procese chudnutia dôležitý.

Kefír 

Nápoj, ktorý síce nie je pre každého - no ak ste jeho milovníkom, máme pre vás skvelú správu. Po kefíre je najlepšie siahnuť pred spaním, nakoľko je tento druh mlieka bohatý na probiotiká, ktoré začínajú pracovať takmer okamžite. Ich pôsobenie na náš organizmus je jasné asi každému. Už ich malá dávka dokáže pôsobiť na naše trávenie, urýchliť celý tento proces a v neposlednom rade dokážu probiotiká zabezpečiť hladinu zdravých baktérií.

Neprehliadnite: Nakopnú metabolizmus, dodajú vitamíny. Päť potravín, ktoré je potreba pridať si do jedálnička počas chudnutia