Presunúť na hlavný obsah

Ak chcete mať vysnívané brucho, zabudnite na brušáky: Stačí pár minút denne a vaša postava prejde premenou roka

Fitness

Brucho je najčastejšia partia tela, ktorú chcú ženy zmeniť. Takmer každá z nich však automaticky „siahne“ po brušákoch. A to je chyba.

Zabudnite na prvoplánové brušáky. Okrem toho, že si nimi ku krajšiemu bruchu zase až tak nepomôžete, môžete si privodiť ťažkosti s chrbticou a to nie je predsa žiadna výhra, však?

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako schudnúť brucho, je skákanie na švihadle. 

Čítajte tiež: 4 cviky, s ktorými si zmenšíte obvod brucha: Takto vám to zmení postavu, keď sa zbavíte tukov

Skákanie na švihadle ako cesta ku krajšiemu bruchu

Cesta k chudnutiu vedie cez kardio a cviky zároveň. Čo je však najdôležitejšie je, aby denný príjem bol menší ako výdaj. Len vtedy chudnete. Aj z brucha. 

Stačí, keď si do svojej dennej rutiny zaobstaráte švihadlo a dáte si obyčajných 15 minút denne. Na pravidelnej báze. Práve pravidelnosť je cesta k úspechu. Začnite obyčajnými skokmi, aby ste získali správnu techniku a istotu. Potom môžete nohy obmieňať a skákať raz na jednej nohe, raz na druhej. Obmieňať rýchle skoky s pomalými. Vyššie s nižšími. 

Mohlo by vás zaujímať: 4-týždenný plán na chôdzu, ktorý roztopí neželané tuky: Vďaka tomuto programu schudnete na želanie

Skákanie na švihadle si pamätá každý z nás z detstva. Možno práve preto sa nám javí ako jednoduché, no v skutočnosti ho veľa ľudí vykonáva nesprávne – držanie tela, dýchanie či samotná dĺžka a typ švihadla. To všetko sú atribúty ovplyvňujúce správne chudnutie a posilňovanie brucha.

Začnite 5-minútovkami

Najdôležitejšie je nájsť balans. Rovnováha vás dovedie k väčším výzvam a časom si skákanie na švihadle budete užívať a brať ho zároveň ako relax. Začnite 5 minútami s jednoduchými preskokmi asi 30-60 preskokov za minútu. Potom môžete pridať na 60-120 preskokov za minútu a skákať po dobu 10 minút. Potom 15 minút. Skúsenejší sa môžu časom venovať skákaniu a švihadle aj 30 minút. Je to skvelá cesta k posilneniu brucha, ale aj celej postavy, ktorá prejde premenou roka. Po čase, keď si však telo na túto aktivitu zvykne, musíte zakomponovať aj niečo iné.

Strečing je dôležitý na začiatku aj na konci

Podobne ako pri iných kardio cvičeniach, aj tu je dôležitý strečing. Pred skákaním, aj po ňom. Nikdy ho nepodceňujte, vaše svalstvo strečing potrebuje. Je to súčasť celej aktivity a nikdy by sme ju nemali podceňovať alebo ignorovať. 

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe