Presunúť na hlavný obsah

Aby šport vydržal - ako si vybrať svoju aktivitu? Spoznajte metódu, vďaka ktorej sa pohyb stane vašou súčasťou

Fitness

Keď sa väčšiny ľudí opýtate, prečo cvičia, zväčša počujete odpoveď: "Kvôli postave." Niekto ešte povie kvôli zdraviu, no málokto hneď spomenie ako dôvod radosť. A práve pocit radosti je pri cvičení kľúčový. Bez nadchnutia vám totiž ani jedna aktivita (a to nielen v oblasti športu) pravdepodobne nevydrží. Ako potom násť športovú aktivitu, ktorú budete robiť radi a na ktorú sa budete aj tešiť?

Šport je všeliekom. Na telo i dušu. Zlepšuje náladu, tvaruje postavu, okysličuje telo, udržiava ho v bezproblémovom chode, bez bolestí.

Jestvuje veľmi veľa pohybových aktivít a vybrať si pre seba tú najsprávnejšiu nie je vôbec jednoduché. Pri výbere sa väčšinou zameriavame na to, čo nám prinesie. Kondička? Pevný zadok? Vyrysované brucho? Zlepšenie hybnosti? Ale čo radosť? 

Prečítajte si: Nápoje, ktoré naštartujú váš organizmus pred spaním. Tie správne kombinácie vám pomôžu spáliť viac kalórií aj v noci

Ak vám má športová aktivita vydržať dlhodobo, je dôležité, aby ste nehľadeli len na jej prínosy, musí sa vám aj páčiť. Ak k nej nebudete mať pozitívny vzťah a budete sa obliekať na tréning s vedomím, že príde utrpenie, postupne stratíte všetku motiváciu a dáte za svojím aktívnym životom bodku. Preto sa treba zamyslieť, ktorá športová aktivita by vám prinášala aj radosť. 

Pri športe je veľmi dôležité cítiť sa dobre. Musíte mať mať radosť z toho, že idete cvičiť alebo behať, rovnako dôležité je mať radosť z toho, ako ste si “zamakali”. Ak budete mať pri nejakej športovej aktivite takého pocity, je viac než než pravdepodobné, že nebudete mať najmenší problém s disciplínou a pravidelnosťou. 

Neprehliadnite: Štíhlejšie stehná vďaka chôdzi. Aké pravidlá treba dodržať, aby ste videli efekt?

A ešte niečo je dôležité, aby vám šport prinášal radosť. Neničte sa pri ňom. Je lepšie, ak sa mu budete venovať cca 30 minút denne aspoň štyrikrát v týždni než hodinu a pol jeden deň v týždni, po ktorom bude nasledovať extrémna únava.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe