Presunúť na hlavný obsah

Tri cviky bez závažia, ktoré majú okamžité výsledky. Zaraďte ich do svojej pravidelnej rutiny

Lifestyle

Navštevovanie fitka a rátanie kalórií sú síce skvelé spôsoby, ako sa zaručene udržať vo forme, no máloktorá žena má na nich skutočne čas. Aké cviky však praktizovať z pohodlia domova, aby ste sa udržali vo forme?

Plank ako najistejší cvik 

Milovaný či nenávidený, faktom je, že máloktorý cvik dosiahne také výsledky, ako pravidelné vykonávanie planku. Nemusíte hneď na lakťoch potiť krv, práve naopak. Začnite zľahka a dovoľte vášmu telu nastaviť sa na tento druh posilovania a zároveň mu umožniť možnosť prekonať sa. 

Oprite sa lakťami o zem, celé telo by malo byť v polohe vodorovnej dosky. Práve preto sa na začiatok odporúča, aby ste tento cvik vykonávali s niekým alebo minimálne pri odraze/ zrkadle. Medzi časté chyby totiž patrí zdvíhanie zadku alebo naopak, prepadanie brucha. Vaše svaly musia byť napnuté, inak nemá plank žiaden výrazný efekt. 

Začnite na 30-tich sekundách. Ak sa vám to zdá veľa, pokojne si ešte zopár z nich uberte, no nezabúdajte na jednoduché pravidlo - a to každý druhý deň pridávať po päť sekúnd. 

Prečítajte si: Urýchlite výsledky cvičenia. Pomôže vám k tomu nielen vyvážená strava, ale aj prírodné spaľovače

Sumo drepy

Tak ako pri planku, aj pri tomto cviku je najdôležitejšie, aby ste ho vykonávali správne. Ak sa vám to podarí, nielenže dosiahnete pevnejší zadok, štíhlejšie stehná, ale zároveň aj štíhlejšie bruško. Znie to ako sen, čo poviete? 

Dajte sa do podrepu, pričom nohy roztiahnite o čosi viac, než je šírka vašej panvy. Špičky smerujú von a zadkom - pozor, naozaj len zadkom!, sa snažte ťahať dole. Chrbát by ste však pritom mali mať vystretý a rozhodne by ste ho nemali ohýbať. Nielenže si tým uľahčíte tento cvik a efekt bude tým pádom oveľa menší, zároveň si môžete aj uškodiť. Zo začiatku si dajte 20 opakovaní v troch sériách, postupne pridávajte.

Jumping Jack

Jeden z najúčinnejších cvikov na celé telo je jednoznačne Jumping Jack. Ocenia ho najmä ženy, ktoré potrebujú zhodiť kilá navyše - nakoľko sa tento typ pohybu považuje za skvelé kardio. Účinne dokáže vytvarovať aj bruško, ktoré patrí často k problémovým partiám žien. 

Zaprite sa nohami do zeme, vyrovnajte telo a postupne odskakujte nohami od seba a späť, rukami vždy tlesknite nad hlavou. Snažte sa držať za každých okolností vystretý chrbát, zároveň stiahnuté brucho a minútu opakujte. Podobne ako pri planku, postupne pridávajte sekundy navyše.

Neprehliadnite: Švihadlo ako povinný nástroj karantény. Dosiahnite s ním neuveriteľné výsledky už za pár dní

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe