Presunúť na hlavný obsah

Čierne zlato: Naučte sa piť kávu tak, aby za vás spaľovala tuk! Treba sa držať týchto hlavných zásad

Chudnutie a diéty

Žijeme uponáhľanú dobu, v ktorej je veľmi ľahké zaobaliť sa, no zbaviť sa nadbytočných tukových zásob je už iný level. Redukcia telesnej hmotnosti bez jojo efektu je beh na dlhé trate a preto nie je nič zvláštne na tom, že bažíme po radách, ako proces chudnutia čo najviac urýchliť. Tu prichádza reč na kávu. Oddnes sa ňu budete mať celkom iný pohľad.

Káva sa označuje za životabudič. Na počkanie dodáva energiu, zvyšuje koncentráciu a povzbudzuje organizmus k lepšiemu výkonu. Málokto ju však pije kvôli tomu, že pomáha udržať aj líniu. Kofeín totiž pomáha naštartovať metabolizmus mastných kyselín, vďaka čomu efektívnou pomocou pri spaľovaní a odbúravaní tuku. Pri pití kávy za účelom redukcie hmotnosti sa však držať určitých zásad. 

Prečítajte si: Zoom na pôst: Čo sa počas neho deje v tele a prečo je taký účinný?

Zásada č. 1

Ak chcete spáliť kalórie pomocou kávy, musí byť čistá, to znamená bez prídavku cukru či mlieka. Práve cukor a mlieko totiž spôsobuje, že telo vyhodnotí kávu ako potravu. Preto vylúči inzulín, ktorý má za úlohu prijatú potravu prenášať do tukových a svalových buniek. Sladká či mliečna káva je teda pre telo viac-menej ako potrava a organizmus tým pádom vie, že nemá zmysel uvoľňovať tuk z buniek, keďže eviduje prísun kalórií. 

Zásada č. 2

Čiernu kávu, ideálne espresso, vypite hneď po zobudení. Keď si ju dáte na prázdny žalúdok a následne si zacvičíte, dosiahnete rýchlejšie spaľovanie tukov, pretože vďaka kofeínu sa tukové bunky otvoria a tuk vyprázdnia do krvného obehu. Odtiaľ sa môže premiestniť do svalov, ktoré ho použijú ako palivo. Ak po vypití kávy vynecháte fyzickú aktivitu, neuvidíte až taký účinok.

Neprehliadnite: Nápoje, ktoré naštartujú váš organizmus pred spaním. Tie správne kombinácie vám pomôžu spáliť viac kalórií aj v noci

Zásada č. 3

Treťou zásadou je množstvo. Denne nepite viac ako štyri šálky kávy, najmä po štvrtej popoludní, respektíve poslednú kávu by ste mali vypiť maximálne šesť hodín pred spánkom. Inak si koledujete o problémy so zaspávaním. Pamätajte, že kvalitný spánok je pri chudnutí veľmi dôležitý.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe