Presunúť na hlavný obsah

Vitamíny získané cez potravu nestačia. Dostaňte ich do seba čo najúčinnejšou cestou

Lifestyle

Toto obdobie nie je náročným len kvôli čoraz chladnejšiemu počasiu, ale aj kvôli neustále prebiehajúcej pandémií. Naboostovať imunitu by sme si tak mali čo najlepším spôsobom.

Napriek tomu, že naše staré mamy vraveli, že najlepšie získame energiu z ovocia a zeleniny, pravdou je, že najnovšie prieskumy tomu príliš nenasvedčujú. Vyvážená strava dokáže pravdaže zázraky a pre naše zdravie je nevyhutná, no ak si potrebujete posilniť obranyschopnosť čo najrýchlejšie, získavanie vitamínov pomocou potravín by pre vás nemalo byť na prvom mieste. 

Prečítajte si: Najväčšia hrozba u žien, ktoré skúšajú rôzne diéty a experimentujú s telom: Nesprávny jedálniček vás môže stáť veľa

Infúzia ako novodobý zázrak

„Pokiaľ príjmame naše jedlo prostredníctvom stravy, musí prejsť tráviacim traktom, kde sa absorbuje. Zmixovaná strava, ale aj prítomnosť iných zložiek však ovplyvňuje to, koľko nutričných hodnôt z jedla získame,'' prezrádza nutričná expertka z British Nutrition Foundation, Anne de la Hunty. Práve kvôli tomuto procesu sa náš organizmus ukracuje o vitamíny a dôležité minerály, ktoré posilňujú obranyschopnosť. 

Podávanie cez ''infúzie'' by nášmu telu mohlo s nedostatkom potrebných vitamínov pomôcť. Pomocou špeciálneho testu dokážu odborníci vykonať test, ktorý odhalí, ktorej potrebnej látky máte v nedostatku a už jedna instatná forma by sa vedela postarať o okamžitú nápravu. 

„Samozrejme pri každom vitamíne je to iné. Vo všeobecnosti však platí, že absorbovanie gramu vitamínu perorálnou formou prináša približnú 50% šancu, že sa vitamín vstrebe. Pri použití instantnej formy je približná pravdepodobnosť až 90%,'' uvádza ďalej doktorka.Takýto zákrok by sa mal napriek tomu vykonávať pod dozorom profesionálov. Najčastejšie naň môžete natrafiť v estetických klinikách.

Neprehliadnite: Nakopnú metabolizmus, dodajú vitamíny. Päť potravín, ktoré je potreba pridať si do jedálnička počas chudnutia

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe