Presunúť na hlavný obsah

Stravovanie, ktoré prestaví vašu myseľ: Postavu, ku ktorej sa dopracujete, si budete užívať dlhodobo

Chudnutie a diéty

Všetci vieme, že pri chudnutí je strava základ. Čo si však položiť na tanier, aby ste sa dopracovali toto leto konečne k vysnívaným krivkám?

Nastavte si 6 zdravých dní a jeden tzv. cheat day

Pokiaľ sa chcete dopracovať k sexi krivkám a ide vám o dlhodobý efekt, základom je osvojiť si rutinu, ktorá sa zároveň stane aj vašim životným štýlom. Pamätajte, že žiaden extrém nie je dobrý, lebo pri ňom skrátka nevydržíte aj keby ste chceli. Práve pre to je fajn zvoliť model, pri ktorom nejdete na hranice svojich možností, no zároveň musíte v určitom smere, vykročiť zo svojej komfortnej zóny. A keďže všetci vieme, že chudnutie skrátka stojí na strave, tak to čo si položíte na tanier bude jednoducho kľúčové. 

Keď prestavíte svoju myseľ, na tele uvidíte výsledky. Toto je rovnica, ktorá vždy funguje. 

Váš jedálniček by mal v prvom rade stáť na kvalitných, lokálnych a čerstvých potravinách. To s čím sa budete musieť rozlúčiť (aspoň 6 dní v týždni) je rafinovaný cukor, polotovary, mastné a ťažké jedlá. Z nich sa nielen priberá, ale zároveň zaťažujete celkovo aj organizmus a jeho následné fungovanie. To, na čom sa zhodujú psychológovia aj fitness tréneri je nastavenie si 6 zdravých dní a jedného tzv. cheat day, kedy si môžete dopriať čokoľvek. Áno, radí sa tam aj pizza, cestoviny, čokoláda, či zmrzlina. Skrátka akékoľvek hriešnosti. Týmpádom máte v hlave stále to, že aj niečo, čo milujete si môžete dopriať. A to veľmi pomáha.

Mohlo by vás zaujímať: Krilový olej ako potravina budúcnosti: Rybí olej nie je jediný super zdroj omega-3-mastných kyselín

Počas zdravých dní naopak jedálniček stojí na kvalite a čerstvosti potravín, v čo najprirodzenejšej forme. Stavte na čerstvú zeleninu, ovocie, kvalitné bielkoviny, tuky, ale aj sacharidy. Ideálny podiel makroživín je jednoznačný. 

 • Sacharidy – od 40% denného energetického príjmu
 • Bielkoviny – max. 30% denného energetického príjmu
 • Tuky – max. 30% denného energetického príjmu

Príklad jedálnička počas 6 dní

 • Raňajky: Smoothie z menšieho banánu, 80 g jahôd, 1 dl ovocnej šťavy bez cukru a 1 dl mandľového mlieka
 • Obed: 180 g kuracieho mäsa, 2 plátky celozrnného chleba, malý rímsky šalát, 50 g mozzarelly
 • Večera: Polovica tuniaka bez masla zmiešaná s 2 polievkovými lyžicami rukoly, jedna čerstvá paprika, trochu chilli, paradajky a malý šalát

7 deň - cheat day

 • Počas celého dňa môžete jesť čokoľvek na čo máte chuť.

Keď chcete nielen zhodiť, ale zároveň aj vyformovať svoju figúru, bez pohybu to nepôjde. Takže pokiaľ k strave pridáte aspoň trikrát do týždňa túto zostavičku, jednoznačne máte vyhraté. 

IDEÁLNY TRÉNING NA 25 MINÚT S VLASTNOU VÁHOU

 • šprint ( 5 minút)
 • prednožovanie (4 minúty)
 • zdvihy nôh (4 minúty)
 • drepy (4 minúty)
 • výskoky (3 minúty)
 • rýchla chôdza (5 minút)

Nerehliadnite: Probiotiká podporujú zdravú rovnováhu baktérií: Dokážu redukovať alergie aj ekzémy

Takýmto spôsobom rozvíjate na jednej strane silové schopnosti, zároveň aj svalovú vytrvalosť, ale aj samotný svalový objem. Efektívne spaľujete tuky, zlepšujete svoje koordinačné schopnosti, stabilitu a zároveň precvičujete aj skryté svaly, ktoré sa pri bežnom cvičení v posilňovni vôbec nemusia zapájať.

No a bonus navyše, ak si takýto životný štýl osvojíte a stane sa pre vás prirodzeným, budete sa cítiť výborne. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe