Presunúť na hlavný obsah

Krilový olej ako potravina budúcnosti: Rybí olej nie je jediný super zdroj omega-3-mastných kyselín

Zdravie a relax

Naše telo si vyžaduje palivo, aby veci fungovali tak, ako majú. Je ním poriadna výživa aj doplnky stravy. Doteraz bol jedným z najrozšírenejších doplnkov práve rybí olej. No v poslednej dobe sa dostáva stále viac k slovu krilový olej. V čom je vraj ešte lepší než rybí?

Omega-3-mastným kyselinám sa prikladá dôležitý význam 

Omega-3-mastným kyselinám sa často prikladá dôležitý význam, keď dôjde reč na zdravie tela. DHA a EPA obsiahnuté v omega-3-mastných kyselinách dodávajú našim bunkám živiny, ktoré podporujú zdravý imunitný systém. Ako informuje odborník pre portál mindbodygreen.com, viaceré výskumy tiež potvrdzujú, že podporujú normálnu hladinu triglyceridov a môžu zvyšovať dobrý cholesterol v tele. Ten je zase základom zdravia nášho srdca. Veľa z nás vie, že najviac ich je práve v rybom oleji. No ten ani zďaleka nie je jediným zdrojom omega-3-mastných kyselín. 

Mohlo by vás zaujímať: V súčasnosti populárny doplnok krásy, kolagén: Expert objasňuje, či ho skutočne môžete užívať aj v tehotenstve

Olej z drobných kôrovcov je neuveriteľným zdrojom omega-3

V súčasnosti sa do popredia dostáva krilový olej. No na druhej strane v našich končinách nie je práve veľmi známy. Z čoho presne je krilový olej vyrábaný? Krily sú drobné kôrovce podobné krevetám a nachádzajú sa prevažne v moriach a oceánoch v polárnom pásme. A ako sa výskumami potvrdilo, sú skvelým až neuveriteľným zdrojom omega-3-mastných kyselín. Toto sú hneď tri dôvody prečo... 

Dodáva omega-3 v jednej z ich najprirodzenejších foriem 

Ak niečo užívame, malo by to byť naozaj efektívne. Krilový olej dodáva telu omega-3 mastné kyseliny v jednej z ich najprirodzenejších foriem, a to sú fosfolipidy. Pretože každá z našich buniek je obklopená fosfolipidovou vrstvou a pretože mnohé naše orgány využívajú omega-3 vo svojej fosfolipidovej forme, táto prirodzená forma umožňuje lepšiu absorpciu v tele. 

Čítajte tiež: Vitamínu D ovplyvňuje celý rad funkcií v tele: Môže jeho nedostatok vplývať na plodnosť mužov a žien?

Ďalšie živiny ako cholín a antioxidanty

Krilový olej je bohatý aj na ďalšie živiny okrem omega-3-mastných kyselín. Len jedna jeho denná dávka poskytuje rovnaké množstvo omega-3, aké by ste dostali v priemere z jednej až dvoch porcií rýb týždenne, čo je odporúčané týždenné množstvo ich konzumácie. Krilový olej je tiež dobrý zdroj cholínu, obsahuje karotenoid astaxantín: „Cholín je základná živina, ktorá podporuje zdravie nášho mozgu a nervového systému. Astaxantín je silný antioxidant, ktorý prirodzene dodáva krilovému oleju tak výrazne jasne červenú farbu,“ hovorí portál. 

Neprehliadnite: Typ stravovania, ktorý nám dokáže predĺžiť život a mladosť: Gény ovplyvňujú len 20% starnutia

Krilový olej nemá nič spoločné s rybami 

Jedna výhoda krilového oleja pred rybím je aj jeho chuť. Povedzme si na rovinu... Mnoho ľudí práve neobľubuje pachuť rýb a všetkého rybieho. Preto sa možno aj rybiemu oleju vyhýbajú, hoci vedia, že je zdravý. Našťastie krilový olej nemá nič spoločné s rybami, ale mäkkýšmi. Dokonca si získal najvyššie uznanie za udržateľnosť za posledné roky, pretože je vyrábaný bez umelých farbív, príchutí, konzervačných látok. Aj vďaka tomu je stále žiadanejší a konzumovanejší. 

Vyskúšali ste už niekedy krilový oej ako doplnok stravy pre zdravie?

spolu hlasovalo 63 ľudí

Áno
11
Nie
52

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe